bugün

entry'ler (51)

sevmek

gönül yoluyla yapılan duygusal eylem eylem ki ne eylem...

ben seni karanlıklarda sevdim aydınlığım olasın diye.
ben seni dalga kıranlarda sevdim hırçınlığımı alasın şefkati sende bulayım diye.
ben seni gönül mabedimde sevdim hep benimle ol diye.
ben seni gerçekten sevdim sevdim diye.

öğrenci evinde faturaları yatıran eleman

genellikle topluma faydalı kişiler olarak yaşarlar. (bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

arkadan gelen her zaman geçer

diğer bir deyişle arkadan gelen her zaman öndekini geçer. kesinlikle doğru bir tespit. evet bir düşünün, düz mantık yapın ve inanın bana katılacaksınız.

yestergay

t.c. anayasasına göre vatanın bölünmezliğine tehdit unsuru içeren yazılar yazdığı ve modların bu yazıları silmediği gerekçesiyle kendisine bizzat savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım yazar.

öğrenci işleri bilgi sistemi

üniversite öğrencilerinin, akademik personelinin ve idari personelinin kullandığı üniversite ile ilgili bilgilerin ( öğrenci notlarının, akademik ve idari personelin isimleri, bölümlerin müfredat programlarının vs. ) yer aldığı bir tür veri tabanı yada adı üstünde bilgi sistemi.

elimde belgeler var

yazılarını beğenerek takip ettiğim ender yazarlardan birisi. hürmetler kalemine sağlık.

semih kaya

24 şubat 1991 izmir doğumlu galatasaray da forma giyen ve stoper mevkiinde oynayan karekteriylede herkesi kendisine hayran bırakmış türk defans oyuncusu. seninle bir galatasaray taraftarı olarak gurur duyuyorum kaya allah yolunu açık etsin.

yazarların en gıcık olduğu öğretmenleri

isim vermek istemiyorum lise yıllarımdan biyoloji öğretmenim sayın handan karakuş.

fenerbahçe

ezeli rakibimiz ebedi dostumuz, sarı-lacivert renklere sahip 1907 tarihinde kurulmuş güzide spor klübü.

insanın anasını ağlatan dersler

üniversite hayatında bir çok dersi başarıyla atlatmış bir öğrenci olarak beni şuana kadar en çok zorlayan ders muhasebe olmuştur. buradan saygı değer hocama sevgilerimi iletiyorum.

ömrü boyunca karısına hiç yemek yapmamış koca

yemek yapmayı bilmesede öğrenip, karısının gönlünü hoş etmek için bir şeyler yapma eyleminde bulunması gereken kocadır.

misafirlikte çorap deliğinden çıkan baş parmak

insanı utandıran bir durumdur. dumur olmak deyimi ile özdeştirebiliriz. bu utangaçlığa sebep olarak toplum yaptırımının neden olduğunu düşünmekteyim. halbuki ne var arkadaş hava alsın işte azıcık ayacıklarımız ah yaptırımlar vah yaptırımlar saçma gelenekler...

bir erkeğin en tehlikeli olduğu an

sevişme esnasında cinsel organının bir anlık gaflette bulunup işleyişini bir süreliğine yitirmesi durumu.

çok acıktığın anda mutfak tüpünün bitmesi

vah başıma gelenler dedirtecek olaydır. insan hele ki bu insan öğrenciyse akıllara zarar fikirler ile açlığını giderebilecek eylemlerde bulunur.

en beğenilen sezen aksu şarkıları

hoşgeldin, tükeneceğiz, git, herşeyi yak, vazgeçtim.

deniz gezmiş

6 mayıs 1972 yılında yirmibeş yaşındayken idama mahkum edilmiş devrimci bir insan. yaptığı yanlış veya doğru o kısmını tartışmaktansa cesaretinden ötürü kesinlikle saygı duyduğum insan.

abdurrahim albayrak

galatasaraylı iş adamı. karekteri ile tüm futbol camiasının sevgisini ve beğenisini kazanmıştır.

laiklik

devlet işleri ile dini işlerin birbirinden ayrı olması durumudur. bir başka deyişle insanların özgürce din seçimlerini yapabilmesi ve ibadet etmesine olanak sağlar. mustafa kemal atatürk'ün en güzel ve en anlamlı ilkelerinden biridir.

4 artı 4 yoksa yunanistan gibi oluruz

şahsi fikrim; günümüz şartları ve türkiye ekonomisi ele alındığında 8+8 ile orta yol bulunmalıdır. arkadaşlar lütfen biraz gerçekçi olalım. iyi düşünüp iyi araştıralım.

yazarların en beğendiği ahmet kaya şarkıları

ahmet kaya'nın şarkılarının her birinde ayrı bir güzellik ve mana var. beni en çok etkileyen şarkısı giderim.