bugün

tam olarak nereye zarar verdiğini anlayamayan yazarın önermesi.kalbe mi? duygulara mı? duyu organlarına mı? soruları ilk akla gelenlerdir.
(bkz: babam bana kalbin duyguları aldı)
(bkz: asık yüzlü muhafazakarlık)
aksıne gülmek kalbe iyi gelir der uzmanlar yanılmıyosam.
atın ölümü arpadan olsun . ekşi suratla öleceğime ...
peter sellers ile karsilikli oynama serefine malik olan oyuncunun basina gelebilecek olan şey.

(bkz: eli dursa kici durmuyor arkadas)
(bkz: it is a wrong teeth)
(bkz: zwht zwht)
gülün adı'nı hatırlatan bir iddia. bayılıyorum bu adama. henüz değeri anlaşılamadı said nurşi'nin. swh diyeceğim demiyorum, bilgisayarım çarpılır falan nemelazım. said bu boru değil.
çok gülmenin cinin insan vucuduna daha kolay girmesini sağladığını biliyoruz belki onunla da ilgilidir.
bedel ödeme konusunda ziyadesiyle hevesli insanların günlük sohbetlerine meze edeceği önerme. hele bunun "ay çok güldük, ağlayacağız" sürümü vardır ki, evlere şenliktir.
(bkz: hani pirzolaydı lan) *
tahminen çok gülmenin akabinde çok ağlayacağız önermesinden yola çıkan ve yine o kadar saçma olan önerme. ya manyak mısınız kardeşim gülmek kadar güzel bir şey neden bu kadar kötü olur ki. somurtalım, ağlayalım mı yani. ne yapsak suç anua goyum. gülün anasını satayım. kalbiniz dursa da gülün.
peygamberimizin bir sozu : benim bildiklerimi bilseydiniz, az guler cok aglardiniz.
hadis-i şeriftir.

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Bir gün, Resûlullah aleyhissâlatu vesselâm ashâbına: "Şu kelimeleri kim benden) alıp onlarla amel edecek ve onlarla amel edecek olana öğretecek?" buyurdular. Ben hemen atılıp:
"Ben! Ey Allah'ın Resûlü!" dedim. Aleyhissalâtu vesselâm elimden tuttu ve beş şey saydı:
- Haramlardan sakın, AIlah'ın en âbid kulu ol!
- Allah'ın sana ayırdığına razı ol, insanların en zengini ol!
- Komşuna ihsanda bulun, mü'min ol.
- Kendin için istediğini başkaları için de iste, müslüman ol!
- Fazla gülme. Çünkü fazla gülmek kalbi öldürür."
(bkz: her şeyin fazlası zarar)
Sagopa kajmer 'de bunu şöyle dillendirmiştir

"gülmek iyide fazla gülüp kalbi karartmam senin yerinde ben olsam kahkahalarımı abartmam . "
Birşeyin fazla oluşu veya tam tersi az, eksik oluşu iyi değildir. Kahkaha da öyledir. Yani denge denen şey dünyada önemli olduğu kadar insanlarda da önemlidir.