bugün

bir lokum çeşididir. ufak ufak küp biçiminde olur ve de içinde genelde fıstık parçaları bulunmaktadır pek lezzetlidir
petit beurre tabir edilen bisküvilerin çayla birlikte tavsiye edilesi bir çeşidi.
politically correctness davasindan yilmis*, zenci kardeslerimize nasil hitap edecegini bilemeyen kafasi karisik insanciklarin kullandigina sahid oldugum hede.
ayrıca etinin petibörününde böyle bir çeşidi vardır.
iştah açıcı bir ibrader.
trt de yayınlanan sunuculuğunu şafak sezer ve emel in yaptığı show programı.

edit: anlamadığım şu ki, şafak sezer aynı zamanda star tv de hande ataizi ile eşimle başım dertte adlı programı aynı sezonda neden sunuyor. acaba şafak sezer iki kanal a da çelme mi taktı.
(bkz: safranbolu lokumu)
bir emre altuğ şarkısı.
sözlerini de yazalım tam olsun;

Sanki gönlüm boş yere yanmış külleri savrulmuş
Bıraktığın acılar öyle böyle değil çifte kavrulmuş

Bir bilse insan neden niye
Ayrılıkta gerek var mı teselliye?
Er geç anlar gönül
hasret aşktan hediye

Gönül ağlar belki karalar bağlar
Bundan kime ne
Dengeyi yine kendisi sağlar
Bakar olana bitene

Sanki gönlüm boş yere yanmış külleri savrulmuş
Bıraktığın acılar öyle böyle değil çifte kavrulmuş
2010 model emre altuğ şarkısı. söz ve müziği soner sarıkabadayı ya aittir. 10 numara şarkıdır...
safranboludan gelen öğrenci kardeşin parası yettiği kadar aldığı nefis lokum ceşitidir.
disko kralında dinleyip çok beğendiğim emre altuğ şarkısıdır. şarkının sözlerinin soner sarıkabadayı'ya ait olduğunu öğrenince içimden bir yuh çektim. yahu adam resmen pop müziği egemenliğine aldı, helal olsun. kimin şarkısı ses getirse altında imzasının olması muhtemeldir.
gerçekten hoş bir şarkı. insanın dinledikçe dinleyesi geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=PPiFcSaoQD4
bazıları için gayet manidar olan bazıları için de gayet anlamsız olan şarkılardan birisi. (bkz: ateş et ve unut)bunlardan bir tanesi. ben dinlerken çok anlamlar yükledim mesela. özetlenmiş herşey gayet diye düşündüm ama tek yumurta ikizim "ne ki şimdi bu" dedi.
lokum geliyor her dinlerken bu şarkıyı orası ayrı.
bir emre altuğ şarkısı. hayatımda bu adamın ilk defa bir şarkısını seviyorum. sözleri de iyi insanın sürekli başa sarası geliyor.
çifte kavrulmuş başlığıyla pezevenk başlığını birleşik gördüğümden ilgimi çeken oda neymiş dedirten yanılgım oldu.*
emre altuğ'un hareketli ama hüzünlü şarkısıdır. o sesle hareketli bir parçaya duygusuzluk veremez zaten. çok hüzün kokan bir sese sahip. evlendi*. neyse şarkı güzel.
emre altuğ'un "ibret-i alem"inden sonra ilk defa bu denli beğendiğim şarkısıdır.
hatta şu aralar radyolarda, tv'lerde dönen açık ara en güzel şarkılardan biri.

sevdim, beğendim, dinle dinle bıkmıyorum.
böyle şarkılar yapsın işte!
son günlerde dinlenebilecek en başarılı şarkılardan biri. emre altuğ'un harika sesiyle soner sarıkabadayı'nın şarkısı birleşince, ortaya böyle bir şey çıkmış işte. bayıldım.

Bıraktığın acılar öyle böyle değil çifte kavrulmuş...
leblebi, bisküvi, lokum, kahve gibi yiyeceklere uygulanan kavurma yöntemidir. az biraz daha gevrek tat alınmasını sağlar. leblebisinin sıcak olanı dayanılmazdır.
şu ana kadar 2010'un en güzel şarkısı denilebilir. emre altuğ'un sesi de çok yakışmış şarkıya yahu.
hiç anlayamadığım bir kuruyemiş sıfatı.
emre altuğ'un 'budur abi' şarkısıdır. soner sarıkabadayı, pop müzik başarısını belli etmiş yine.
'sabah kalktıktan sonra beynin içinde çalan şarkı' olma potansiyeli çok yüksek olan şarkı.

ayrıca;

(bkz: uyanır uyanmaz dile dolanan şarkılar)
emre altuğ'dan umulmayacak derecede olan güzel şarkı.
hiç tereddütsüz yazın en hit parçası. daha iyisi yok ben duymadım.