bugün

44 can alıp 1872 hastalık daha nicesi gelmeye devam edecek. bu umreci tayfa bu vicdanla nasıl yaşayacak?
vicdan mı? güldürmeyin. onlar sadece kendilerine müslümanlar.
Siz olmayan vicdanla nasıl yaşıyorsanız artık onlar da bir yolunu bulurlar merak etmeyin.
ölü sayımız 59 oldu. şimdi cennet şarap ırmakları hayaliyle rahat rahat uyusun umreciler evlerinde.
Sorun iç işlerinde. Adamları salarsan gezer.
Hangi vicdan azabı aq. polisin yüzüne tükürüp hasta etmeye çalışan manyakta vicdan mı olur?
Bir yanlışı başka bir yanlışla savunmak. Tamamen umrecileri suçlamak yanlış olduğu gibi yurt dışından gelen ünlüleri de suçlamak yanlış. Ayrıca o çok savunduğunuz umreciler gibi, şeymanın kapısında polis beklemek zorunda kalmıyor, çıkmak için kapıyı kırmaya çalışmıyor. ve polislerin yüzüne tükürüp sana da bulaşsın demiyor.
sahsen benimde sormadan gecemedigim bir soru?
ayrica umrecileri seyma subasiyla kıyaslayan entryler gördükçe baya bir saglam gülüyorum. birinin malligi digerini akliyorsa hepimiz mukemmel insanlariz demektir.
tanim: kuvvetle muhtemel bir suru insanin vebali olmus sorumsuz ve varsa da hakkımı helal etmedigim insan güruhu.
tanim 2: allah'in ilk emri olan "oku" kelamının idrak boyutunu kavrayamamis insan toplulugu.
Şeymanın kapısında polis beklemek zorunda kalmıyor denilmiş. Şeyma geldiği ilk gün sevgilisiyle eğlenmeye çıkmıştı zaten verdiğiniz örneğe bakın.
italya'ya da umreciler bulaştırdı dimi? Avrupa'dan gelenler ne olacak?
75 can 5 bin vaka. başka da bir şey demiyorum.
umurlarında olduğunu sanmıyorum. ziyaretçi kabul etmeye devam ediyorlardır.
"gadeer gısmet guzuuuum, takdiri ilahi."
Umreciler ya da diğer ülkelerden gelenler gayet de rahat yaşarlar. Çünkü sorumlu onlar değil.

Dünyada vaka sayısı gitgide artarken onlara umre hakkını veren diyanet işleri başkanlığı dururken,

Ülkeye giriş çıkışları zamanında kontrol altına almayan dışişleri ve içişleri bakanlığı dururken,

Tüm bunları düzenlemesi gereken hükümet dururken,

Hâlâ sokağa çıkma yasağı ilan edememiş bir ülkede; Umrecileri, gurbetçileri ya da turistleri suçlamanın ne mantığı var?

Devletsen gereğini yaparsın.
Umrecilere bir şey demiyorum bu virüs avrupadan gelenlerde de vardı.

Ama polise tüküren "ben hastaysam sende ol" diyen umreciyi unutamıyorum. Ondan umrecide olmaz yanlış anlaşılmasın, lafım umrecilere değil o şahsın kendisinedir.
umrecilerin önemli bir kısmının olayın farkında olmadan turistik ziyaretvari birşeyler yapıp yapmadığı konusunda tereddütlerim var. hacca gitmiş olan kişi artı parası varsa, eksiye düşenleri gözetlemek yoluna gitmesi gerekir.

ama günah keçisi yapılmaları ayrı konu.. senede 3 kere yurtdışına giden yobaz bir laik bile umrecilere hayır yolları tavsiye etmekten geri kalmaz bütün iticiliği ile..

güzel kardeşim o tavsiyeyi ben vereyim sana ne oluyor.. hayır işi sadece umre sözkonusu olunca mı aklına geliyor.. hadi gelsin .. niye ahkam kesiyorsun..
Onların oraya gitmesine izin verenlerde sucludur. Ama polise tukurmek, karantinadan kacmak affedilmez.
allahın takdiri, ben sebep olmadım ki, adamın vadesi yetmiş diyecekler.
şahsen aynı durumda olsam insan içine çıkamazdım.
Avrupa'dan virüs getiren 320 bin elit tc vatandaşı nasıl yaşayacaksa aynı şekilde.

-Ayyy şekerim şimdi tam barcelona ve paris'te gezmelik zaman ne güzel her yer bomboştur...
Avrupadan gelenler kadar hepsi,
görsel
Vicdanla tek sorunu bir daha gidememek olacağı için, herhangi bir vicdan azabı çekeceklerini sanmıyorum.
seneye 2 kere daha ümreye gidip kendilerini affettireceklermiş.

bakınız: suudi arabistan bunu beğendi.
(bkz: 29 mart 2020 istanbul korona ev partisi)

Ayrıca asker uğurlamalarına ve düğünlerine ara vermedi millet. Umreciler kadar kafanıza taş düşsün.

Asker uğurlaması:
https://mobile.twitter.co...tatus/1241101055808634881
Diğerleri;
https://mobile.twitter.co...tatus/1239075457552846849
https://mobile.twitter.co...tatus/1240683587466395649
Düğün:
https://mobile.twitter.co...tatus/1241735165891743744
yaşamayacaklar.

yani vicdan azabı yaşamayacaklar.

çünkü onlara göre bu salgın kendi dangalaklıkları değil "allah'ın takdiri" dir.