• geçenlerde instagram'da bir tabela gördüm..

"dikkat köpek var ama kediden az manyak değil" yazıyordu.

o kadar doğru ki...
    bende iki tane var. ikisini de sahiplendim. sokakta bu kadar bakıma, yemeğe muhtaç hayvan varken, petshop'lardan sevgiliye cins kedi hediye edenleri görünce ağız dolusu küfür ediyorum.

biri iki yaşında.
    diğeri bir yaşına daha girmedi... ikisi de kız.
    sabahları saat 6 gibi evi lunapark'a çeviriyorlar. her türlü akrobatik hareket, sakın bunu evde denemeyin tarzı çılgın combo'lar hepsi o sabahın ilk ışıkları ile evde başlıyor. yatak odasına özellikle dalıyorlar. eskiden, büyük olan alarm çalmadan bir dakika önce gelir yalardı. "kalk artık" diye.. şimdi ufak gelince daha kolayını buldular..

kediler enteresan yerlerde uyurlar ama benimkiler bu konuda number one.
    çamaşır ipinin üzerinde uyuyor... o derece manyak, o derece çılgın..

dün akşam saat üç gibi tabakların sesine uyandım.
    mutfağa gittim, mama kabının yanında duruyor ve sürekli miyav, miyav, miyav.. bir şeyler anlatıyor. daha doğrusu "mama kabı boş mal. açız, yemek koyda yiyelim" diyor. fırça atıyor bildiğin. mama kabını doldurup yatağa geçerken, önce küçüğün yemesine izin verdiğini gördüm. o an anaçlığına mı? yoksa yemek koydurmak için tabakları kullanarak ses çıkarmasına mı? bu kadar zeki olmasına mı hayran kalayım bilemedim?!

tatile çıktığımda, bir arkadaşımdan iki gün uğramasını rica ettiğimde, hırsız sanıp saldırmışlığı var.
    kendi kaplan sanmasını anlıyorum da, boyun ne posun ne senin???

son olarak şunu söylemeliyim, hayatımda başıma gelen en güzel şeyler.
    imkanınız varsa mutlaka sahiplenin. siz onlara sahiplenince onlarda sizi sahipleniyor..

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1536622/ +
  • ayy ne güzel, ne eğlenceli bir veritabanı . ebleh ergenler eğleniyor...

bir kadın çıksa erkek bedeninin sergilendiği gifler eklese ya da onu bırakın espri yapsa, neşeli şeyler yazsa linç eder, hafif kadın yaftası yapıştırırsınız. ama erkeklere serbest. adaletinizi seviyim.
  • Çocuklarımız istediği okullara gidebilecek mi? Siz çomar tiplerin beyinlerinden kurtuluş yok mu? Sence imamhatip ortaokullarının başarısı düşük olduğundan bu okullara velilerin rağbet göstermemesi, (900 kişilik okula 24 kişinin başvurması) bu rağbet göstermeme olayından dolayı da imamhatiplerin boş kalması ve devletimizin de bu okulların boş kalmamasını istediğinden dolayı kaldırmış olabilirler mi bu teog’u? Lütfen arkadaşlar, lütfen..
  • iştahına hayran olduğum insandır.

Ben uyanır uyanmaz kahvaltı yapmaya çalışınca boğulma tehlikesi geçiriyorum amına koyayım.

Bi lokma bir şey atıyorum ağzıma çiğne allah çiğne yutamıyorum. Ben çiğnedikçe o büyüyor en sonunda yutamıyorum ağzımdan çıkartıp kalkıyorum masadan.
  • Atatürk bilim demektir,çağdaşlık demektir, laiklik demektir. bu liste uzar gider...
    kurduğu sistem hiç bir zaman değerini ve anlamını yitirmeyecek.
  • aklıma şu fıkra geldi;

bir vücutta organlar, aralarından birini müdür seçeceklermiş.

Kalp öne çıkmış demiş ki "kanı pompalayan benim, ben olmazsam hiçbirinize kan gitmez, müdür ben olmalıyım".

Ardından beyin çıkmış, "vücudun tüm fonksiyonlarını ben yönetirim, otur derim oturur, kalk derim kalkar, müdürlük de bana yakışır."

Derken sırayla akciğer, dalak, mide, bağırsak hepsi çıkmış itiraz etmiş ben olacağım diye... En sonunda da göt çıkmış demiş ki "hayır bence ben olmalıyım, siz bu işi beceremezsiniz" beyin buna gülmüş "sen kim oluyorsun lan, otur oturduğun yerde"

derken beyin müdür seçilmiş. ertesi gün vücut yemek yemiş, göt de dışarı atılmasını engellemeye başlamış. vücut zorlanıyormuş, göt sıkmış kendini, ne derseler desinler geçit vermiyormuş bir türlü...

bakmışlar olacak gibi değil, götü müdür yapmışlar. o gün bugündür bütün götler müdür olmuş...
  • laz ziya

103.
  • Kurtlar vadisi dizisinin en efsane karakteriydi. Kestiği raconlarla, sert duruşuyla ve kendine has konuşma tarzıyla meşhurdu. Şişlenerek ölmeyi haketmedi.
  • isra suresi'nden...

49. Dediler ki: "Kemik ve ufak parçalar haline geldikten sonra mı yeni bir yaratılışla diriltileceğiz?!"

50. De ki: "isterse taş veya demire dönüşün,"

51. "Yahut sizce imkansız görünen bir biçime girin, farketmez." Buna karşılık, "Bizi kim geri döndürecek," diyecekler. De ki: "Sizi ilk önce kim yarattıysa O!" Sonra başlarını sallayıp, "Peki ne zaman," diyecekler. De ki: "Belki düşündüğünüzden daha yakın..."

52. Sizi çağıracağı gün, siz ona övgüyle karşılık verirsiniz ve çok kısa bir süre kalmış olduğunuzu anlarsınız.
  • aslında salon boş değil, birkaç kişi var. wireless bedava diye duruyorlar gibi tavırları var.

sen yabancı dil bilmezsen ne söylediğinin zerre önemi yok işte böyle.

adam diyor ben çıkıp sigaramı içeyim, bana bir ara zaten çevirirler.
  • eğer yaptığımız şeylerin son olduğunu bilsek nasıl davranırdık? Mesela son öpüşme, son sigara, son bakış. hayat gelip, geçiyor arkadaşlar ve biz ölüyoruz. mecazi anlamda değil, gerçekten ölüyoruz. geçen her saniye kalan ömrümüzden giden saniyeler aslında. ve biz ne zaman ''son''u yaptığımızı bilmiyoruz.

çok iyi bir sevgilin var, mutlusun değil mi? yarın saçma sapan bir sebepten ayrılıp ona bir daha ''öyle'' bakamayacağın ihtimalini düşün. yada ailenden bir kişiyi tekrar göremeceğini düşün. yada boşver iyice saçmalama içtiğin sigarayı bir daha içemeyeceğini düşün. aynı tütün olmayacak belki, aynı tadı alamayacaksın hiçbir zaman. ben bunları niye mi yazdım? anı yaşayın arkadaşlar o yüzden yazdım. bir reklamda dediği gibi, ''bu pozisyonun tekrarı var ama geçen zaman tekrarı yok'' ona göre yaşayın.

• kapat