• gerçekten iyi sabrettiler. kusura bakmayın ama alkolik oldum maalesef silinmeyi haketti.

  hexa gram ile kavga etti
  essy ile kavga etti
  profesyonel kamikaze pilotu ile kavga etti
  kafakoparanus ile kavga etti
  telefoncu ekrem ile kavga etti
  ayk73 ile kavga etti
  tiamat ile kavga etti
  baris hemen simdi ile kavga etti
  kedi peri le kavga etti
  tengir budun ile kavga etti

  daha hatırmadığım bir bu kadar yazarla daha kavga etmiştir.

  aralarında haklı olduğu kavgalar vardır elbet ama bu kavgaları mesajla değil nickaltı ve nick adına açılan başlıklarla oldu. çoğu küfürlü hakaretli kavgalardı.

  bu kavgaları yaparken deldiği sözlük kuralları;

  polemik/tartışma amaçlı entry girmek.
  yazara ağır hakaret ve küfür etmek
  tanım yapmadan üsttteki yazara cevap vererek sözlüğü adeta bir forum olarak kullanmak...

  bu kadar kuralları delerek gerçekten iyi bile dayanmıştır. alkolik oldum delikanlı, zeki, mert adamdır ama maalesef öfke kotrolü sıfır. içtiği vakitler muhtemelen formatın daha da beter içinden geçiyordu. neyse abd'ye yerleşecek baharda. oraya gidince sözlük aklına bile gelmez. umarım orada mutlu ve huzurlu olur yıllardır istediği hayali gerçekleşir.
  5 0 ...
 • biz burada senden başka piç göremiyoruz. seni de toprak kabul etmezse leşini bir güzel yakarız. hiç merak etme. ulan veledi zina sen kimsin de Türk sözlüğünde Atatürk'e piç diyorsun? Amına kodumun Mezopotamya faresi. modlar uyuyor silin şu iti. Bana bak koçum Türkiye hakkari'den oluşmuyor. götün yiyorsa bu sikko lafını türklerin arasında söyle. yapmayın abeey diye yalvarırsın. fistanlı ibne. kandil'den mi yazdın bu entariyi? Türk askeri seni de inletir. paşam sizin gibileri nasıl inletti ama acınız bir türlü dinmiyor. Seyit Rıza denen piçi de astık. ahahah kudur velet.
  5 0 ...
 • Adı lazım olmayan, iddiaya göre 100 bin yıllık geçmişi olan kültürdür.

  Bu kültürde, sorumsuzca, sinek gibi üremek, çocukları küçük yaşlarda çalıştırmak, babanın çocuklarının gelirine el koyarak ağalık taslaması, çevredeki ailelerle her zaman kavgalı olmak, onları sülalenin kalabalıklığı ile korkutmaya çalışmak normaldir. Kız çocuklarını sadece çalıştırmakla kalmaz, bir de babaları ve hatta dedeleri yaşındaki pedofillere satarlar.

  Kalabalık olmayan nadir aileler, tırstıkları kalabalık ailelere gözdağı vermek için "azdan az, çoktan çok gider" diye sikko bir atasözü uydurmuşlardır.
  6 0 ...
 • su götürmez gerçektir.

  sözlükte de çok var bu tiplerden. tasmalı köpekler gibi sözlük kızlarının yazdığı her şeyi beğenip, saldır dediklerine saldırıp, ödülleri olan kemikleri almak için çaba gösteriyorlar. az omurgalı olun lan. böyle böyle bir tarafını kaldırıyorsunuz üç kuruşluk tiplerin. sonra size köpek çektiklerinde it gibi ağlıyorsunuz. az gururunuz olsun be vasat herifler.
  4 0 ...
 • Tokalaşmayı geçtim de şu yalar gibi öpenler beni kanser ediyor. Neyse ki şimdi fürüs var da koşup yanaklarımı sabunlama derdim olmuyor.
  9 0 ...
 • normal bir kadındır. erkeklerle el sıkışan türbanlı kadın da normaldir. açık kadınlar da normaldir.
  bakın hepinizin muhtemelen okuduğu (bazılarınız hala o sınıflarda sanırım ama olsun) bir orta okul bilgisi vereyim mi?

  insanlar özgürdür. taa ki başka bir insanın özgürlüğünü/haklarını kısıtlayana kadar.
  bir insan türban takabilir, el sıkışabilir, sıkışmayabilir, el sıkışmayıp gidip zina yapabilir... kimseyi rahatsız etmiyorsa, suç işlemiyorsa bunlar tamamen kendisini ilgilendirir ve kimseye laf etmek düşmez.

  bir daha görüşmezsiniz, görüşmek de isteyebilirsiniz bunlar da sizin tercihiniz. abartılacak bir şey yok yani bu durumda.

  insanları, dış görünüşleri, hayat standartları, dini inançları vb vb sınıflandırmayın, yargılamayın.
  ahlaklarını, dürüstlüklerini yargılayın. hak yiyor mu? vergi kaçırıyor mu? insanlara iyi davranıyor mu? bunlara bakın, türbanına eline soyuna sopuna bakmadan önce. bunu topluca yapabilsek inanın ülke daha yaşanılır bir hale gelecek.
  7 0 ...
 • Bir olay yada haksızlık karşısında üstesinden gelemeyip , ya da çaresiz kalıp allaha havale edenlerin beklediği adalettir. Bir çok kereler başıma gelip yüreğime su serpilmistir. Bunun için biraz sabır ve zaman gerekir.
  8 0 ...
 • Ortaçağdaki ve hele ki islam ve yunan toplumlarındaki abartma geleneğini bilmeyen, o dönemdeki lojistik imkanlar konusunda da hepten cahil olanların, yok 600 bin haçlı geldi, yok 1 milyon haçlı geldi diye abarttığı seferdir ki yenilginin utancı az olsun..

  O dönemlerde 600 bin kişilik bir ordu kurmak, mümkün olmaması bir yana, ordunun daha kendi topraklarında bir kaç yüz kilometre ilerleyemeden ve hiç savaşmadan perişan olması için tek başına yeterli sebepti.

  Hiç öyle 11. Yy'a kadar geri gitmeye gerek yok, ruslar 16.yy'da kim buldularsa toplayıp, 300.000 kişilik bir ordu kurarak Kırım'a saldırmaya kalkmış, bu büyük seferden kırım hanının haberi bile olmamıştı! Çünkü ordu daha Rus topraklarında iken açlıktan köyleri yağmalamaya, birbirini öldürmeye başlamış, fazla ilerleyemeden dağılmıştı.

  Gerçek şu ki seferin "baronların seferi" denilen ikinci kısmına katılan savaşçıların sayısı 50.000 bile değildi. Fakat önlerine gelen her kuvveti yenmeyi başardılar.
  2 0 ...
 • Neyseki madalya takılıp, plaket verilmemiştir.
  628 tl' lik bir ceza, at bi beşlik şu mevzuyu kapatalım minvalinde korkutucu ve şaşırtıcı bir cezadır.

  Bunu avrupa' da yapan bir hırbonun hayatı kayar, donuna kadar her türlü varlığını hayvan hakları derneklerine verme zorunluluğunun yanısıra, ömrü billah tımarhaneden çıkamaz.

  Bizim gibi ülkelerde, kadın, hayvan ve ağaç olmayacaksın...
  17 0 ...
 • siha motoru yaptık diyorlar ama ne kadar doğrudur bilinmez...

  https://www.trthaber.com/...mi-tamamlandi-454420.html

  konunun uzmanı değilim, ama bildiğim kadarıyla türkiye komplike metal alaşımları dökemiyor. acaba "biz ürettik" dedikleri siha motorunun alaşımlarını nereden aldılar? kaldı ki, o alaşımları üretsek bile bunların çoğu patentlerle korunuyor.. yani üretsek dahi kullanmamız izne tabi.

  tank motoruna gelince, konu youtube'de işlenmiş..

  https://www.youtube.com/watch?v=V9woOJcj9pg+
  https://www.youtube.com/watch?v=kAhpdxndPEk+
  https://www.youtube.com/watch?v=NEDXanQ9_zY+ (aynı video)

  zaten tankların modası çoktan geçti. armut gibi avlanıyorlar. milyarlarca doları tank motoruna gömmek akıllıca mı?

  tank motoru, helikopter motoru vs. üretmek şöyle olur: ülkenin zaten çok gelişkin bir sanayi altyapısı vardır.. tersaneler, rafineriler, barajlar, yüksek fırınlar, dökümhaneler vs.. hepsi yapılmıştır, yerli yerindedir ve birbirleriyle ilişkilendirilmiştir.. üniversite-sanayi işbirliği sağlanmıştır ve üretim sırasında hemen hemen her gün çıkan problemler hızla çözülüyordur.. ülke araba, tencere, gemi, çatal, tekstil makinası, mr cihazı, kablo, plastik, bilgisayar vs vs üretiyordur.. ha, tank motoru ondan sonra olur... zaten varolan ve oturmuş sanayi altyapısını kullanarak olur.

  ama türkiye özal'dan beri sınai altyapısını hemen hemen hiç geliştirmedi. oyyyyyy rize rize döneminde üretimi tamamen terketti, her şeyi ithalata döndürdü. şimdi birden bire çomarların osmanlı rüyalarını harlamak için "yerli ve milli" silah sanayii mitleri ortaya sürülmeye başlandı.. mantıklı mı? değil...

  yapılması gereken ilk önce türkiye'nin (zaten belli bir güce sahip olan) sınai-teknolojik altyapısını güçlendirip daha da ileri götürmektir. bence tank motoru üretmeye daha çok var... hele hele helikopter motoru...

  türkiye teknolojik olarak asla sıfır noktasında değil. atatürk-inönü dönemi ve demirel gibi gerçek manada mühendis başbakanlar sağolsun, aslında bayağı iyi bir konumdayız. ama doğru hamleler yapmamız lazım.. hata kaldırabilecek bir konumda da değiliz...

  önce ihracat yapıp para kazanan ve tek başına ayakta durabilen sınai-teknolojik altyapı.. sonra tank motoru gibi egzotik işler...

  sonradan eklenen not: önce cari açığımızı sıfırlamamız lazım.. cari açık veren bir ülkenin tank motoru üretmeye kalkışması 1.60 boyunda bir adamın NBA'da basketbol oynamaya kalkışmasıyla eşdeğerdir.
  2 0 ...