• Bu karikatürden daha iğrenç bir şey olabilir mi diye soran olursa karikatürü paylaşan entryi okuyun.

O nasıl dil o nasıl mizah lan?

Ne boş beleş tiplersiniz olm.

Siktir git bir şey üret, elin ekmek tutsun.

Böcekler bile çalışıyor amına kodumun dünyasında, herifler bütün gün böyle sikik şeylerle uğraşarak vakit geçiriyorlar.
    6 2 ...
  • bir kızım var...
    gözümün bebeği, lise 3'e gidecek bu sene, bir sonraki sene de üniversite sınavına girecek.
    tıp okumak istiyor, tıp fakültesini hedefliyor.
    muhtemelen bugün bu haberi görmüştür. akşam eve gittiğimde bana soracak.
    "baba katarlılar bizim üniversitelerimizdeki tıp fakültelerine sınavsız gireceklermiş, bu nasıl iş" diye.

ne cevap vereceğim ben ona?

çocuklarımız, gençlerimiz senelerce sınavlara hazırlanıyor iyi bir bölüme girmek için.

türkiye'deki özel üniversitelerin tıp fakültelerine girmek için bile yüksek puan alması gerekiyor bizim gençlerimizin.

ama katarlı gelip sınavsız girecek tıp fakültelerine.

peki benim kızımın günahı ne?
    türk vatandaşı olmak mı? benim evladım olmak mı?

bu gençler bu adaletsizliği hakedecek ne yaptılar?

bu ülkenin gençleri gerekirse bu vatan için canını verecek, ama ne iş garantisi, ne de hayat garantisi olmayacak.
    ama bir katarlı genç gelip o gencin ülkesinde sınavsız tıp okuyabilecek.

sevgili arkadaşlar, hepinize soruyorum. birkaç saat sonra ben eve gittiğimde, kızım bana bu soruları sorduğunda ne cevap vereceğim ben ona???

siz bu ülkeyi batırdınız.
    ne adalet bıraktınız, ne eşitlik, ne de liyakat.
    ülkenin bütün temel dinamikleriyle oynadınız.
    gençlerin gençliklerini geleceklerini çaldınız.

şimdi de babaların boyunlarını yere eğdiriyorsunuz.

allah sizin bin belanızı versin. diyecek başka şey bulamıyorum...
    13 2 ...
  • (bkz: 126 ülkeden tarım ürünleri ithal eden ülke)'dir.

burada bir taraflarımızı yırttık, "şeker fabrikaları vatandır, şeker fabrikalarını satan vatanı da satar" diye diye. ama kar etmedi, birer ikişer satıldı şeker fabrikalarımız.

ve sonuç;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2162982/+

ukrayna'dan şeker ithal ediyoruz.

ithal etmediğimiz ne kaldı?
    patates, soğan, nohut, pirinç, buğday, ceviz...

yahu yediğimiz dondurmaların çubuğunu bile ithal ediyoruz.

nasıl bir döneme geldik ne hallere düştük?
    7 1 ...
  • kendi milletini bu denli siken bir iktidar iddia ediyorum tarihte görülmemiştir ve bir daha da görülmeyecektir. ulan bu ülkenin çocukları yarın üniversite sınavına girecek, sıraya dizip suratlarına teker teker tükürseniz canları daha az yanardı halk düşmanları..
    5 0 ...
  • --spoiler--
    siz gitmiyorsunuz diye, camileri boş sanmayın, pandeminin etkisi ile de millet camiye gidemiyor.
    --spoiler--

ne yani müminler covid-19 dan tırsıyor ve o nedenle da "allahın evi"nden uzak mı duruyorlar?
    "allahın" akıl versin...

o iş öyle değil mümintoş... kapasitenin üzerinde konut yaparsan... mal üretirsen... alıcısı olmaz ve elinde patlar...
    kapasitenin üzerinde mabet yaptın...
    kapasitenin üzerinde imam-hatip yetiştirdin...
    ve tümü elinde patladı... mevzu budur...

not: bir daha ensenizin kökünü aynasız görürseniz...
    bu günleri de görürsünüz...
    4 1 ...
  • siz türkler yani marabalar sınavlara çalışmaya devam...

--spoiler--

--spoiler--

Türkiye ile Katar arasında imzalanan protokole göre, Katarlı gençler Türkiye'de sınavsız tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi alabilecek. Anlaşma kapsamında hastane kurulması ve işletilmesi de var.

Türkiye ile Katar arasında “Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve işbirliği” Protokolü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

--spoiler--

--spoiler--

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2162945/+

detaylı bilgi için link:

https://t24.com.tr/haber/...z-tip-okuyabilecek,961531

edit: bu arada yarın yks varmış. sınavdan 1 gün önce böyle heves verici haberler paylaşmak lazım. evet.
    11 4 ...
  • peki buradaki asıl haber nedir ?

bu adamın kiralık katil olması mı ?
    bu admaın daha önce bir köpeğe tecavüt edip, kabahatler kanunu kapsamında para cezası almış olması mı ?
    aynı adamın uyuşturucu bağımlısı olması mı ?
    eski kocanın bir kiralık katil tutarak, cinayete azmettirmesi mi ?
    vurulan 61 yaşındaki adamın Pamukkale hastanesinde hala yaşam mücadelesi vermesi mi ?

bir kiralık katil, hedefini vuruyor ancak habere konu olan kısım o kiralık katilin geçmiş zamanda köpek sikmiş olması...
    adam vurmak, öldürmeye teşebbüs etmek üstüne bir de bunu para için yapmak yeterince büyük bir suç değil sanırım, haberi köpek tecavüzüne bağlamaya çalışmalarından bunu anlıyorum.
    3 0 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2162928/+

Cumhuriyet yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, içişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, ABD'nin talebi üzerine Avusturya'da yakalanan ve gözaltında olan, Türkiye'de kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağını seçim döneminde sıkça kullandığını iddia etti. Mollaveisoğlu, "Ulaştığımız bilgilere göre Soylu, uçağı seçim döneminde sıkça kullanmış. Uçak, ‘VIP’ isimlerin uçakları ile Atatürk Havalimanı’nın apronunda bekletiliyordu. Kayıtlara bakıldığında kimlerin uçtuğu ortaya çıkacaktır" dedi. 

https://t24.com.tr/haber/...de-sikca-kullanmis,961521
    3 0 ...
  • okul öğrencilerinden bir tanesinin röportajı ... adam birdenbire ölüverdi ....

Raw Footage of William Combes - Canadian Residential Schools and Queen Elizabeth

William Combes, died of lethal injection, St. Paul’s Catholic hospital, Vancouver, February 26, 2011; Genocide survivor. Eyewitness of killings and of the abduction of ten aboriginal children by Elizabeth Windsor on October 10, 1964 at the Kamloops Catholic residential school; public leader of the FRD and church occupations; died shortly before giving public testimony about the 1964 abductions.

https://www.youtube.com/watch?v=1J_cWIY_Tgw
    0 1 ...
  • azerbaycan

908.
  • azerbaycan da türk milliyetçiliği yükseliyor . bu uyanış diğer türk devletlerine
    de sıçradı . tabii azerbaycanda herkes türk değil ...

* kafkas asıllı lezgi , avar ,udi ,sakur gibi gruplar var . bunların türklerle arası
    çoğunlukla iyi . ermeniler , lezgileri kendi yanlarına çekmek için çok uğraştılar .
    ancak olmadı .

* iran asıllı kürt , talış , tat grupları . sovyetler zamanında ruslar bütün kilit noktalara
    bunları doldurdular . günümüzde türk karşıtlığı yapan çoğunlukla bunlar . özellikle
    talışler yakında ciddi dert olabilir . amerika bu talışlerle ciddi ilgileniyor . çünkü iranın
    kuzeyinde de büyük bir talış nüfusu var .

tabii ermeniyle , ruslarla karışık , türkçe bilmeyen sovyet kalıntısı aileler de var .
    0 0 ...