bugün

entry'ler (17)

en güzel tumblr hesapları

http://hustla214.tumblr.com

http://bestofluckymen.tumblr.com

iyi gider...

bir zamanlar capri sun vardı ne oldu

Alman ürünüdür. Türkiyede muhtelif marketlerde satılmaktadır. Mesela Şok.

Almanyada farklı türleri mevcuttur. Daha büyük boyları da var. Türkiye'de 4-5 farklı çeşit mevcut. Aklıma gelenler: Portakal, safari sun, multi vitamin.

charles adams

Charles Adams kırk yılı aşkın bir sürede çektiği fotoğraflarla adının sadece fotoğrafların üstünde değil hafızalarda da kalmasını sağlamış efsane bir fotoğraf sanatçısıdır. O, çektiği fotoğraflarla fotoğraf çekme işinin bir sanat olduğunu göstermeyi başarmıştır ki tarihte bu kadar başarılı olmuş az sayıda fotoğrafçı vardır.

Charles Adams, çoğunlukla Hollywood yıldızlarının fotoğraflarını çekmiştir. Fakat bunlar alışılmış fotoğrafların dışındadır. O, Hollywood yıldızlarını bir yıldız gibi değil, sıradan insanlarmış gibi fotoğraflamıştır. Onları kalabalık içinde sıradan biri imiş gibi göstermiştir. Bu tarzı ile Charles Adams çok dikkat çekmiş ve ilgi görmüştür.

Charles Adams öncelikle Jean-Claude Van Damme ve Muhammed Ali’yi ilk kez fotoğraflayan kişi olarak bilinir. Fakat bu kadar da değil; Charles Adams ayrıca, Marvin Gaye ve Marlon Brando gibi çok ünlü kişilerin fotoğraflarını da çekmiştir. O “keşfedilmemiş Hollywood’un görüntülerinin yaratıcısıdır”.

Charles Adams Photography

http://www.charlesadamsphotography.com

datça

O uçuk arsa fiyatları yüzünden inşaat sektörünün saçma sapan bir hal aldığı 10.000 nüfuslu ilçe.

Marmarise 70km mesafede denizin ortasında doğal bir cennet.

datça belediyesi

Belediye mi, bakkal dükkanı mı belli olmayan ilçe belediyesi.

Başkan CHP'li, emekli TRT mensubu. Son dedikodulara göre Millet Vekilliğine aday olacakmış. Hadi hayırlısı.

manken olmanın beş şartı

Boy, kilo ve beden ölçüleri alt-üst sınırları sadece podyum ve prova mankenleri için geçerlidir.

Fotomodellerde böyle sınırlamalar yoktur. Büyük beden giyim markaları katalog ve diğer reklam çalışmalarında Ebru Şallı fiziğinde insanlar kullanmıyorlar neticede. E bide el, ayak, gerdan gibi vücut bölümleri fotomodelliği var. Mesela bir Alyans reklamı genelde sadece estetik bir el ve alyanstan oluşmaktadır. Burada modelin vücut ölçüleri vs yine önemsizdir.

Yani podyum veya prova mankeni olacaksan asgari 1.70 boy ve 90-60-90 vücut ölçüleri olmazsa olmaz.

Fotomodel olacaksan genelleme yapmak gerekirse; Genel bir estetik görünüm ve konuya uygun olmak gerekir. Yukarıda da belirttiğim gibi. Büyük beden giyim için büyük beden model gerekli, çocuk ürünü reklamı için temaya uygun çocuk model gerekli.

Özetle; Manken olmanın 5 şartı diye bir şey varsa da şöyledir:

1. Bu işi zevkle yapabiliyor olmak.
2. Kendine iyi bakmak.
3. Bir isim yapana kadar ücretlli ücretsiz bir çok profesyonel çekime katılıp kendini kanıtlamak.
Bulunmaz hint kumaşı değilsen eğer profesyonel fotoğraflarını çektirmelisin.
4. Bir model Sed Kartı oluşturmak.
5. Ajanslara ve iş teklifleri alabileceğiniz tüm diğer mecralara kaydolmak.

sibel arna

Uzmanlığına laf edilemez ama kişilik olarak sanki biraz burnu havada olan 'Bu Tarz Benim Show TV' üyesi.

türkiye yumurta ihracatında dünya ikincisi

izmir - istanbul Otoyolunu bir kaç kez kullanmış herkes sebebini tahmin edebilir. Arkadaş bütün bir bölgeyi pis pis kokutmuşlar o iğrenç yemleriyle. Malum (Türkiye'nin en büyük) Piliç / Yumurta markasının tesisleri bana bilim kurgu filimlerini hatırlatıyor.

modelrain

Modellerin, fotoğrafçıların, stilist ve benzeri kişilerin üye olabildiği, modelmayhem, onemodelplace, modelmanagement gibi bir Türk site. Sitenin tüm özelliklerini kullanabilmek için üye olmak gerekirmiş, üye olmadan da pek bir şey yapılamıyormuş.

Ha bide model olmak isteyenlerin model olmak için başvurabildikleri bir site özelliğini de taşıyormuş.

http://modelrain.com

Türkiye'de böyle bir site daha öncedende vardı gibi. Ne oldu o eski siteye bilen yok.

takip edilesi bloglar

http://modelrain.com/blog

Modellik, Moda Fotoğrafçılığı, Moda ve benzeri konular hakkında faydalı makalelerin yayımlandığı blog.

öcalan serbest bırakılsın

Böyle bir şey olursa Türkiye ciddi anlamda karışacak, kan akacaktır diye düşünüyorum. Yeni yeni örgütlemeler başlar.

Allah korusun. Düşünmesi bile huzursuz ediyor beni.

Ama gel gelelim ben böyle bir hatanın yapılmayacağını düşünüyorum. Genel olarak suç işlemiş hiçbir pkk lı terrörist serbest olmamalı diye düşünüyorum. Suç işleyen cezasını çeker.

windows live messenger

Microsoft'un windows kullanıcılarına daha çok eziyet etme amacı ile piyasaya sürülen ve insanlık tarihinin en berbat ancak yinede en başarılı instant messaging programı. Mart 2013 itibarı ile piyasadan kaldırılıp skype programına dahil olan Microsoft hizmeti.

atm de bakiye sormanın 1 tl olması

Yurtdışı kartı kullanırken 10 tl ye kadar yolu olan saçma sapan bir uygulama.

eski sevgilinin çok canım acıyor diye mesaj atması

Eğer artık eski sevgilin için güzel duygular beslemiyorsan, "git bi ağrı kesici al, bana niye msj atıyorsun" diye mesajını cevaplamanı gerektiren durum.

cehenneme giderken dinlenebilecek şarkılar

She's on fire - Amy Holland (Al Pacino'nun baş rolde yer aldığı Scarface filminin fim müziklerinden)

merhaba deyince hemen 155 i arayan kız

Kendini dünyanın merkezindeymiş gibi gören, burnu havada dişi insan tipidir.

gömleğin altından görünen meme ucu

Sütyen giymeden bile görünmesini engellemenin yolları var. Mesela bayan iç çamaşırcılarda satılan silikon meme yapışkanı.

Memenin ucuna yapıştırılıyor ve meme ucu belli olmuyor. Şimdi kendi kendime sorarım, bu TV ye çıkan ünlüler niye bunu kullanmıyorda bize meme uçlarını sergiliyor? Bu mesele biraz sorgulanmalı bence. Ama ben bu durumdan rahatsız değilim.