bugün

entry'ler (39)

x e hakettiğinden fazla değer vermek

x e verilen değer kimi zaman insanın kendine verdiği değerden daha fazla olabiliyor. bu gün de dahil olmak üzere aylardır yaptığım şey hep x e çok değer vermek oldu ve bunun yanlış olduğunu düşünmüyordum. fakat bu gün anladım ki x eurodan bile ani değerlenmiş kendi gözünde ve bana rumen lei' si (tl nin yarı değerindeki romanya parası) muamelesi yapar olmuş. x meğerse beni bir deney faresi olarak kullanmış, bana değer vermemiş, belki verir gibi yapmış, belki de ben veriyormuş gibi düşünmek istedim hep. sonuç olarak uğruna 24 saattir uyumadığım ve çok önemli işlerimden vazgeçtiğim bu hatayı bu gün son kez yapmış bulunuyorum. genomları da işin içine katarak matematiğe dökecek olursak; xx+xy=0.

yazarların tecavüz edilme merakı

anlık azma durumu olduğundan şüpheleniyor. temennimiz kısa süre içinde bu kaos ortamının dinmesi yönündedir. saygılar.

kadınından hesap soramayan erkek

matematik bilen erkektir.

sevgiliye ben gebeyim şakası yapan kız

hürrem' e özenmiş olan kızdır. zira her hafta ben gebeyim açıklamaları, diziyi izleyen dişinin bilinç altına işlemiştir.

giden sevgilinin ardından kurulacak cümle

sen gittin gideli, kışlar ilkbahar, sonbaharlar yaz oldu.

tramvaya binmek

tramvaydan inerken çıkışa yönelen teyzelerin göt atmasına maruz kalmayı göze alınmasını gerektiren eylem.

üçgen vücutlu müslüman görmek istemiyorum

namusun bacak arasında olduğunu düşünen insanın söylemidir. ayrıca sana ne elalemin üçgen vücudundan, çalış senin de olsun.

2011 lys nin zor olması

(bkz: çalışana kolay)

ibrahim akın

imanı pek yerinde bir sporcudur.

türkiye futbol federasyonu

Türkiye Futbol Fenerasyonu olarak isim değişikliğine gideceğini açıklamış kurumdur.
Geçtiğimiz günlerde Ünal Aysal' ın açıklamasını dakikasına kınamış iken, bu gün Fenerbahçe ?Spor? Kulübü' nden gelen Ultimatom' a şu dakikaya kadar sessiz kalmış, ellerini kollarını bağlamış uslu çocuk gibi oturmaktadır. Eee emir büyük yerden tabi..

edit: türkiye süper kupa finalini ertelemiş olan kurumdur

tanımadığın birine sesleniş şekilleri

eril kişi için: beyefendi
dişil kişi için: hanımefendi
(bkz: iki dakika hayvanlaşmayınız)

kuran ı kerim i yırtan türk kızı

okumadığı için yapmış olabilir. misal olarak geri dönüşüm için yırtmış olabilir. ormanlarımızı kurtarma çabası içinde olabilir. ama belki de art niyetle yapmıştır. allah baba çarpacak mı diye test etmiş olabilir. o kitabın manevi değerinin çok büyük olduğunu bilmiyor olabilir. kim bilir. kendisine sormak lazım neden yaptığını.

her şeye rağmen olmazsa olmazlar

insanın ta kendisidir.

ailece film izlerken seks sahnesine denk gelmek

o sırada "baba ben nasıl dünyaya geldim?" sorusunun gelme tehlikesini hisseden babanın ani bir refleksle kumandanın bir sonraki kanala geçmesini aksettiren olaydır

19 07 tüm takımların babalar günü kutlu olsun

(bkz: saatteki bütün rakamlar aynı olunca sevgilin seni hatırlıyor demektir)
(bkz: kendini yalnız hisseden ergen tripleri)
(bkz: babası hapiste olan sorunlu çocuk)

imamın emekli olunca namazı bırakması

profesyonel imamdır.

sokakta yarı çıplak gezen kızlar

bundan rahatsız olan insanın, plajda bikiniyle dolaşan kızdan da rahatsız oluyor mu acaba diye getirir aklına. rahatsız olan bakmasın arkadaş, sapık ruhunuzu dışa vurmayın bari.

60 yaşına gelip hala makyaj yapan kadın

o da insan, en önemlisi; kadın değil mi denesidir. (bkz: kadın dediğin bakımlı olur)

ingilizce bilmeden ingilizce şarkı dinleyen kişi

ingilizce bilip de ingilizce şarkı söyleyemeyen kişilere artislik taslayabilen kişidir, lakin papağan olduğu gerçeğini turist hatunlarla konuşma sırasında acı şekilde tecrübe edecektir. (bkz: benden söylemesi) (bkz: bu işler şarkıyla türküyle olmuyor aslanım)

erkeklere güvenmiyorum diyen çirkin kız

söylemini sadece kendisi bilen kızdır, güvense de güvenmese de kendi nezninde kötülükle karşılaşmayacak olan kızdır, zira hiç bir erkek o kızı takmayacaktır, kendini boşuna hırpalayan kızdır. (bkz: sus be vıdı vıdı)