bugün

entry'ler (1157)

recep tayyip erdoğan

*yüzbinlerce insanın kanına girmiş bölücü kürt katillerin sicillerinin çadır mahkemelerinde temizlenmesi

*habur rezaleti ile milletin gözüne baka baka katillerin sınırdan içeri alınması

*türkiye'nin federasyonlara bölünmesi için torba yasalar çıkması ve bu oluşacak kürdistan federasyonunda/kantonunda/özerk bölgesinde Bölücü kürt katillerinin tıpkı tsk gibi resmi bir güç haline gelmesi

*andımız/öğrenci andı, türkiye cumhuriyeti ibareleri ve daha nicesi gibi türkiye'nin kuruluş ve egemenlik sembollerinin kaldırılması

*üniversitelerde iyice azıtan kürtçülerin terör eylemi yapması, kamu malına zarar vermesi hatta çıkan bir arbedede Fırat Çakıroğlunun katledilmesi, açık açık Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniversitelerinde bebek katili apo ve terör örgütü adına sloganlar atılması

gibi durumlara sebep olan çözüm/açılım sürecinde hiçbir sakınca yokmuş, bu barış dolu süreci bitiren tek suçlu ülkücülermiş, ulusalcılarmış, ırkçılarmış

Derin devleti tebrik ettim mhpnin Cumhur ittifakına katılmasının iyi tek yanı olabilir.

Hoş yine kimisi açık kimisi kapalı kapılar ardında yine görüşüyorlar Hdp ile niye çünkü Cumhuriyet düşmanlığı konusunda kürtçülerle dinciler birbirini çok aratmazlar. Ha keza sol da aynı şekilde Özgür Özelin "Sosyal Demokrat" kimliğiyle öne çıkarak Kürt aşağı kürt yukarı yaptığı açıklamalar da bunun içindir. Kemal Kılıçdaroğlunun vakti zamanında "ben dersimli kemalim" diyerek yaptığı çıkış da (ki o zamanlar başka kim Dersime takmıştı bir bakın) çözüm/açılım sürecinin Chpyi KK'nın nasıl Y-CHP haline getirme sürecinin başlangıcı olduğunu da belirtmek gerekir.

Velhasıl kelam çözüm süreci denildiği gibi başarıyla bitseydi şu an Federasyonlara bölünmüş, Güneydoğu Anadolu'da pkk tıpkı Jandarma gibi resmi bir kuvvet haline gelmiş, anayasal düzen değiştirilerek "Türk" milleti kavramı kaldırılmış bir "Türkiye" olurdu. Zaten bu olacağı için AKP ilk defa tek başına iktidar olamadı ve mhp ile birlikte çalışmak zorunda kaldı.

mete han

--spoiler--
neden çinli bir isim kullandığına anlam veremediğim hükümdar.
--spoiler--

Çince isim kullanmıyor, kendilerine ait bir yazılı kayıt olmadığı için haklarında bilgileri Çin kayıtlarından öğreniyoruz onlar da kendi telaffuzlarına göre kaydediyor.

Kaldı ki "han" unvanını kullandığını hiç zannetmiyorum.

recep tayyip erdoğan

Son seçimde zafer partisine oy vermiş yazarlara "sizin başgan" diye aynı şeyi yazan npcler gelmiş.

Özgür Özel ne ara Zaferin genel başkanı oldu?

islam arap milliyetçiliğidir

--spoiler--
hitay denilen cahil altta kalmamak için yalanının dolanın yine sürdürmüş.

bu aptal türkiye için coğrafi bölgeler aynı özellik taşır diye yazar ,dazkırı ile samandağ'i bir tutar.
--spoiler--

Hüso kodurtma şimdi tartışmanın bağlantılarını buraya, oğlim aynı bölgede olup da farklı kültür özellikleri göstermeyen yerleri o yerden saymamak sana ait bir iddia fakat realitide böyle işlemiyor. Onun da sebebini kanıtları ile bıraktık elhamdülillah

Ayrıca gelip başlıca zıcmışsın ama neden şu anki Mısırlıların o antik mısırlılar olduğuna dair bir şey yazmamışsın sana boru döşeyen Batı Karadenizli, Kıyı Egeli yazarların ismini sayıklıyıp durmussun zuhahha

Ayrıca senin Batı Karadeniliye Çingen, Kıyı Egeliye Kürt demeden evvel gidip bir hamsiden evrimleşip gelmen lazım*

islam arap milliyetçiliğidir

--spoiler--
yine ahmak boş kafalar doluşmuş bidon tokuşturuyorlar. nah değildir mısır halkının dnaları bizzat antik mısırlıların soyundan geliyor.
--spoiler--

Eski Mısırlı dediğimiz halk Roma döneminde yoğun bir Safra altı Afrikalılarla karışıyorlar. Günümüzdeki Mısırlılar genetik olarak Ortadoğu ve diğer Batı Asyalılar ile kümeleniyor bu bir.

ikincisi Şu anki Mısırlıların hatrı sayılır bir Doğu ve Güney Avrupa genleri var

Üçüncüsü Aşağı mısıra arap yerleşimi basbayağı olmuştur en basitinden Fustat (Günümüzdeki Kahire) Araplar tarafından kurulan bir kolonidir.

Diğeri için de

--spoiler--
- kem söz sahibine aittir -
--spoiler--

O zaman ilk nonoş diyen ne oluyor?

avarlar

moğol olup olmadıkları belirsizdir, alexander vovin bölgede daha önce konuşulmayan izole bir dil kullandıklarını öne sürse de yeni bulgular neticesinde bu dilin orta moğolcaya yakın olduğu fakat moğolca olmadığı, moğollarla yakından ilişkili ve kendi içinde bir grup oluşturan serbi-moğol veya Moğol-Kitan olarak bilinen grubun serbi kısmına dahil oldukları düşünülmektedir bunlara bir başka üye de Tuyuhun, Tabgaç/Toba(?), Kitan/Hitaylar örnek verilebilir. Tabi bu dediklerim Juan-Juan yani Cücen olarak bilinen Orijinal avarlar (Göktürklerin Apar dediği) için geçerlidir. Panonya havzasındaki Avarlar farklı bir entry konusudur.

Edit: bazı bilim adamlarına göre kabile konfederasyonu iken kurucu klanlar Hiung-nu'lardan, geri kalanlar ise Hien-pi'lerden oluşmaktadır yani başlangıçta en azından kurucuların Türkçe konuşmuş olma ihtimali de oldukça yüksektir.

ali yerlikaya

--spoiler--
ha tamam o zaman oylarımızı hdp'y... aman pardon işte chp'ye verelim. adamlar atatürkçü abi (!)
--spoiler--

Ana akım iki partiden başka parti bilmeyenler siyaset dersi veriyor.

Halbuki mevzu Türkiye ve Cumhuriyet karşıtlığı ise birbirinin getir götürünü yaparlar.

islam arap milliyetçiliğidir

Ne diyor la iki tane nonoş damlamış yine.

Biri solperen biri salepci birbirini badeliyorlar.

mit tanrılardan yakayı kurtarmak

Sorsan "buda da ateistti amuagoyum" diye cevap verecekler tarafından misyonerliği yapılan din herhalde.

Mahakala nedir desen "o ne abi" diyecekler Budizm anlatıyor, gerçekten çok yazık.

mit tanrılardan yakayı kurtarmak

Pagan bir dine mensup bir budistin sözleridir. Evet.

hoşlanılan kızın hoşlandığı beyin hoşlandığı trans

Kız bunu öğrendikten sonra hala hoşlanmaya devam ediyorsa kızda da bir problem vardır.

Misal ben hoşlandığım kişinin lezbiyen olduğunu öğrensem anında soğurum. Hatta öyle bir soğurum ki sub-zero yanımda yandım anam diye bağırır.

islam arap milliyetçiliğidir

--spoiler--
o eski mısırlılar olamamaları işte arap kültürünün mısır kültürünü yok ettiğinden.
--spoiler--

Günümüzdeki Müslüman Mısırlılar başta Arap aşiretleri olmak üzere Berberilerin, Nubilerin, Bizanslıların/Yunanlıların, Mısırlıların (Koptik/Kıpti) üstüne bir miktar Fars, Sakaliba (Balkan/Güney Slavları), Arnavut, Türk gibi unsurların karışması ile olmuş bir halktır.

islamlaşma bu bölgelerde bir araplaşma getirmiştir ayrı bir konu ama modern Mısırlılar ile Antik Mısırlılar genetik, antropolojik, tarihsel, dilsel bir ata-torun ilişkisinde değildir.

devletin nefes almaktan vergi almaması

Sadece nefes değil aynı zamanda tuvalette sıçmaktan da alınması gerekmektedir. Ne o öyle hem bu devletin giderine zıçacaksın ama tuvalette geçirdiğin o 5 dk beleş olacak yok yaa.

Hatta o toplanan vergiler suriyelilere harcarsın.

özgür özel atatürkçüdür

ilk konuşmasında avazı çıktığı kadar sosyal demokratım diye ben bağırdım zaten. Biliyorsunuz Türkiyede Komünizm, Sosyal Demokrasi, Sosyalizm gibi ideolojiler "Kürtçülük" alt dalı olarak işler.

Özgür Özel Cexap'ın Kürtçülüğünü daha da artıracak artık milletin gözüne gözüne sokacaktır. Bir eleştiri geldiğinde de "biz Atatürkün partisiyiz caneeem" ya da "biz ülkeyi kuran yüz senelik partiyiz yavv" diye savuşturacaklardır.

Atatürk chf/chp'sinin devamı memleket partisidir.

Hadi iyi günler.

yazarların son cinsel seks tecrübelerinden anılar

Cinsel olmayan seks maceraları daha ilgi çekicidir. Neticede imkansızı başardığınızı gösterir.

hitay

(bkz: Samuray hitay) tarafından münasip yerlerine bambu ağacından yapılma boru sokulanların ağladığı başlık.

husamettin borusever

--spoiler--
inşaatle ilgili her çeşit borudan anlarim,galvanizesiyah,pimaş,elektrik borusu,drenaj borulari,alttan isitma ve döşeme için isitma borulari,havalandirma borulari,baca borulari ,boru ekleme parçalari ,kuturlari dahil ustayim.

hitay sana siyah metal boru tavsiye ediyorum, zenci hissi verir,memnun kalirsin.
--spoiler--

Bizim fıratpen boruların envai çeşidini denilme-yanılma yöntemiyle tadarak tavsiye verecek kadar profesyonelleşen boruseverdir.

kağan

Kağan, Kaan, K'an/Han gibi birçok şekilde Türkler ve Moğollar tarafından kullanılan bir ünvandır. Daha sonra Çin, Slavlar ve iranlılar tarafından benimsenmiştir

Tarihte ilk kayıtlı örneği Juan-Juan/Cücen Kaanı Yükük Şelun bu ünvânı kullanmıştır.

islam arap milliyetçiliğidir

iyi de Mısırlılar o eski Mısırlılar değil ki kardeşim. O eski Mısırlıların torunları koptik/kıpti olarak bilinen ve kendi kiliseleri olan bir halk.

He bu Mısırlı/Koptik-Kıpti halkın bir kısmı zamanla araplaşmıştır ona bir şey diyemem.

husamettin borusever

Bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir olanlar bilir özellikle açık dünya oyunu ise karakterin üzerine basınca size birkaç tane replik söyler, bu sizin bastığınız komuta göre cevap hazırlayan Bilgisayar kodlarıdır işte biz bunları non-playable character olarak biliriz yani kısaltması npc

işte bu yukarıdaki ikisi de npc herhalde bildikleri birkaç repliği yazıp geçmişler.