bugün

ota boka başlık açılması en büyük kanıtıdır.
(bkz: başlık açılımında titiz davranılmadığı gerçeği)
malesef uludag sozluk'u okunmaz bazi bazi tahammul edilmez kilmaktadir.

bunu bu sabah yazar olmus biri olarak soyleyebilir miyim sevgili moderasyon? sormamiz gerekiyor da saniyorum?
sozluk değil yol geçen hanı
yanlış bir gerçektir.

şöyle düşünelim. yıllarca ekşinin kapısında beklediler durdular bazıları e ne oldu sonunda millet sıkıldı. ekşi yazar alırken seçiyor da ne oluyor? kocaman bir hiç. herkes e şans vermediklerinden (-ki ben her zaman verilmesinden yanaydım dinlemediler) kapalı devre oynuyorlar. uludağ sözlükte ise en azından görüyoruz çoğu kişiyi.

ve yazarların iyi veya kötü olması zall ın sorunu benim değil. reklam alan o parayı cebe koyan o bana giren çıkan yok. en fazla 2 entry fazla okuyorum.
Korkarım farkınız nedir diye sorarken ana avrat düz gidebilme yeteneğini arıyorlar. Ya da umarım yanılıyorum. Davranılmıyor kaliteden bahsediliyor ama sol framede boğuşuyoruz. Eh napalım yeni bir yazarın sözlük böyle bir şey olsa gerek.
" gülyağı satıyorsan bağırmana gerek yok, kokusunu alan gelir. " gibi bir sözü vardı mevlana' nın. o misal, bağırmanıza gerek yok, yazınız güzelse beğenen okur, telaş yapmayın.
(bkz: kavun değil ki koklayasın)
on tane tanım yap, yazar ol. bu kadar basit bir sistemde ( yapacak başka bir şey yok ) ne kadar titiz davranılabilir ki ? çürük çıkan yazarları takip edip ihraç etmek gerekir. ancak bu şekilde işler yoluna girer.
sol framenin çöplüğe dönmesi, bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır.
malesef doğrudur.
(bkz: ti/tiz)