entry'ler (46)

bülent arınç

çok yönlü bir siyasetçi. bakış açısıyla beni benden alıyor.

(bkz: ay ben gülerim)

türk erkeği

kategorize başlık.

insanoğlu olarak bayılıyoruz insanları sınıflandırmaya. erkek ve kadın olarak ayıralım tamam ama illa erkekleri kategorize edeceksek biscolatamen vs the others olarak ayıralım. evet bitmedik ayrıca biscolata severler olarak bi bitmeik.

gençler neden mutsuz

bir soru cümlesi.

itü den geldim bilmiyorum tanım şart mı ama eğitim şart tabi.

gençler değil herkes mutsuz. yalnız ve mutsuz bırakılıyoruz git gide. adetağı 21 aralık'da dünya kopsa da bitse bu çile triplerindeyiz. evet çoğumuzda sağlam vücut insanıyız. ama gel gör ki kafa sağlam değil. 27 yaşında sigaraya başlayan insan var dertlenip. neden. çünki belli değil. tabi en mantıklı düşünce twitter takipçi sayısının az olması olabilir. zira bir şeye üzülmüş olayım lan diyorum. huzursuzum ama bomboş değil tutarlı bir huzursuzluk olsun bu diyor insan. evet sayın sözlük 2 yıl aradan sonra bunları bil istedim. öpüyosun kendine iyi bakıyosun.

dağta taşta rte ve fettoş silüeti bulamayan yobaz

dağda taşta atatürk silüeti arayan masum kemalist'e bok atan yobazdır.

allah'ın varlığına inanıpta nasıl böyle bir gaflete düşebilirler akıl sır ermiyor doğrusu. ulan gördüğün atatürk silüeti işte. daha ne bok atmaya çalışıyorsun atatürk'ü seven insanlara? bana gelipte müslümanım deme, islama inanıyorum deme. allah'ın kitabın yok senin.

sözlük yazarlarının oturdukları yer

orta dünya. iki kulenin ordan aşağıya inince bi büfe var. dön ordan köşeyi soldaki ikinci ev.

the curious case of benjamin button

benjamin gençleşirken izleyicilerin yaşlandığı filmdir. o değilde bunun bi kısası vardı yahu dedirtir insana. fakat good night benjamin lafıyla beni hezeyana uğratıp hıçkırıklarımı tutamamama neden olan filmdir eş zamanlı olarak.

sesiminrengi com

kişinin sesine göre renk değiştiren baloncuklar silsilesinden oluşan, juton boya tarafında oluşturulmuş sitedir. bir rivayete göre osuruk sesine dahi renk verebilmektedir.

(bkz: eğlenirken öğrenebileceğiniz çok şey var insanoğlu)

efsaneleşmiş reklam sloganları

lüzum yok
(bkz: profilo küçük ev aletleri)

itü lü zeynep in ayşe arman a yolladığı mektup

nasıl bir zekanın, nasıl bir düşüncenin ürünü olduğu belli olmayan bir mektup, bir deli saçması. bu yaşına gelmiş itü'yü kazanmış ama maalesef kişilik oluşmamış atatürk'ü tutmuş fettullah ile karşılaştırmış neymiş çocuğu olunca fettullahçımı olacakmış yoksa atatürkçümü. nasıl yetiştirirsen öyle olur. en niayetinde armut dibine düşüyor. gerçekten çok yaratıcı aydın bir genç yeni nesili almış sırtına götürüyor diye mecaza vurulası bir mektup...

mini etek giydiği halde ahlaktan bahseden kız

ne alaka dedirten bir entry.. namus kavramını etek boyuyla ölçen ama zekasının o etek kadar bile olmadığını gözler önene seren insan modeli cümleciği...

(bkz: silinineceğini bile bile giri girmek)

kızların yazın leş gibi kokması

her kızı etrafındakiler gibi sanan insan modeli nidasıdır. (bkz: tanımsa tanım işte)
bu nida insanın aklına nasıl yani kızlarımı kokluyorlar bu erkekler boş vakitlerinde ya da nasıl aldı ki leş kokusunu gibi birkaç sorunsalı beraberinde getirmektedir. cevaplanası sorunsallardır bunlar.
(bkz: yok öyle bir şey)

biz bunu daha once yapmistik

tipik türk lafı. herşeyin daha önceden bizim yaptığımızı belirtmek için kullanılmak üzere hazırlanmış cümlecik.
cümle içinde kullanmak gerekirse: "biz buna daha önce yapmıştık avrupalı bizden gördü."

paris je t aime

(bkz: biz bunu daha önce yapmıştık)
(bkz: anlat istanbul)

parali universiteye burslu giren ogrenci

(bkz: o hikayedeki mal benim)

direksiyon sınavı

akıl almaz diyaloglara sahne olan sınavdır. son test sürüşlerinde hoca nasihat eder: debriyajı bulamazsanız şaşırmayın ben basıyorumdur. zamaanın birinde bir acemiii bağırmış kendisine "hocaaammmm debriyajjj yoookkkk!"

sözlüğün futbol forumu haline gelmesi

(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: bizi bu hale getirenler utansın)

galatasaraylı olmaktan utanmak

galatasaraylı olmaktan utanmak diye bir şey yoktur. olmadığından tanımıda yoktur ki hiç bir gerçek galatasaray taraftarı bunu tanımlayamaz. sportmenlikse sportmenlik galatasaray taraftarına bir saygısızlık yapılmazsa diğer takımların holiganları tarafından asla sorun çıkmaz.

(bkz: karşı takımın çadırını kendi takımının renklerine boyamak cürreti)

kiza yemek ismarlayip eve yuruyen kahraman erkek

helal olsun denilesi insan.

son tatil günü huzursuzluğu

insanın içine yerleşen karamsarlığın tek nedeni. cuma gününden bile başlar bunun karın ağrısı. insanın en sinir olduğu durumdur. asabiyet yapar son tatil günüde böylelikle rezil olur gider.

başucumda müzik

dönemin dış işleri bakanı olup menderesle beraber idam edilen fatin rüştü zorlu'nun gerçek yaşam öyküsünü aslında gerçek aşkını konu alan bir baş yapıt...