1. 1.
  kadrosunda bir çok ünlü ismi barındıran,farklı bir anlatım tarzı olan bu filmde hoş istanbul görüntüleri ve insanın yüreğini parçalayan klarnet sesi hafızalarda yer etmiştir..
  3 ... ebuzer
 2. 2.
  pamuk prenses, kül kedisi, uyuyan güzel, kırmızı başlıklı kız ve fareli köyün kavalcısı masallarının, 5 yönetmen tarafından modernize edilip pek bi güzel anlatıldığı film.
  7 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  film karesini sınırlayan zaman kavramı olmasaydı kimbilir daha neler anlatırdı istanbul...başarılı bi senaryo başarılı isimler..yaratıcı bi bakış açısı...
  1 ... miracle
 4. 4.
  yönetmenler başta ümit ünal olmak üzere şöyle sıralanmaktadır: kudret sabancı, ömür atay, selim demirdelen ve yücel yolcu. başrollerini ise türkiyenin tanınmış dizilerinin ve filmlerinin sayısız başrol oyuncuları paylaşmaktadır: fikret kuşkan, çetin tekindor, vahide gördüm, nejat işler, nurgül yeşilçay, yelda reynaud, mehmet günsür, özgü namal, altan erkekli, azra akın, ismail hacıoğlu, güven kıraç, şevket çoruh, idil üner, hasibe eren...(unutmuş olduklarım olabilir, normaldir, affedilmelidir)*

  filmin konusu çocuk masallarının modernize edilmiş halidir. (pamuk prenses ve yedi cüceler, fareli köyün kavalcısı, cindirella, kırmızı başlıklı kız, uyuyan güzel) misal, pamuk prensesi, bir mafya babasının kızını canlandıran azra akın oynar. üvey anne rolü ise vahide gördüm tarafından sergilenmektedir, hem de çok başarılı bir şekilde. prensesin canını alması gereken zalim ise, mafya babasının sağ kolu rolündeki nejat işler'dir. ve bu bölümün en vurucu kısmı prensesle yeraltı cücesi arasında geçer. cücemiz erkek değil bir kızdır ve 7 tane cüce abisinin olduğunu, ancak masallardakinin aksine bu cücelerin sevimlilikten öte despot ve anlayışsız insanlar olduğunu, hatta kızkardeşlerinin canını almak istediklerini anlatır durur.

  bu sadece bir masal örneği; geri kalan masallar da bu türden ironilerle doludur ve insanı hakikaten etkiler. çocukluğumuzda bize haz veren, rüyalar alemine götüren masalları gerçek hayata uyarlayınca aslında her şeyin ne kadar gerçek ve can acıtıcı olduğunu gözler önüne sermektedir anlat istanbul. film için "saçma, gişe için yine bi dünya insan toplamışlar" şeklinde eleştirenler bir de bu açıdan yaklaşsınlar derim ben. o zaman vizyonları değişecektir.

  ps: dizinin yönetmenlerinden ümit ünal, ömür atay ve yücel yolcu, ege üniversitesi kampüs kültür merkezinde öğrencilerle yaptıkları söyleşilerde bir kere daha takdir kazanmışlardır. çalışmaları takip edilesi yönetmenlerdir. yaptıkları herşeyin devamı beklenmektedir. *
  9 ... charmofsmyrna
 5. 5.
  şekil açısından yabanci bir film olan 11:14 e benzeyen,süper bi kadroya sahip,kaliteli bir türk filmi
  2 ... dr rocco amca
 6. 6.
  cok kaliteli olmasina ragmen buyuk ihtimal uyuyan guzel bolumunde, isledigi konuyla, dislanan reklami yapilan film, (bkz: 5 yonetmenin filmi)
  1 ... markasiz
 7. 7.
  kaliteli bir filmdir her şeyiyle.oyuncular biz oyuncuyuz ulan diye bas bas bağırmaktadır.devamı gelmelidir,aynı kahamanların devam eden hikayeleri çok ilgi çekici olacaktır,en azından filmi izleyenler için.
  4 ... gazoz_kapagi
 8. 8.
  filmin her dakikasinda cinsellikle alakali birseyler olmasi asabimi bozmustur.hikaye falan degisik tabi.
  3 -1 ... a fine day to exit
 9. 9.
  Çocukluğumun masallarının ne kadar gerçek olduklarını, 5 farklı adamın nasıl birarada bu kadar uyumlu ve güzel çalıştıklarını gözler önüne seren Türk sinama tarihi başyapıtıdır.
  2 ... galadriel86950
 10. 10.
  bir hikayeden bir hikayeye geçişler güzel olsa da zamanlama hatası ve arada çelişkiler vardır. genel itibariyle oyuncular başarılı , konunun günümüze uyarlanması gayet enteresan. yani uyarlanma derken böylesi görülmemiştir. istanbul'un tam bir pislik yuvası olduğunu gözler önüne sermiştir. hiç mi iyi şey yoktur? ama burda önemli olan kötü yönünü göstermektir. izlenebilir, yeni bir fikir yaratabilir. ama illa ki izlenecek bir yapıt mı? hayır...
  1 ... kacak kelebek