bugün

entry'ler (14)

nasıl hissediyorsun

bir topluluktakilerin kendi aralarında kalbimi kırmak için anlaşmışlar gibi hissediyorum.

sosyal mecradan parti kavgası yapmak

Her iki tarafın da bir şey elde edemeyeceği ve alınan kararların ülkeyi daha iyi bir hale getirmeyeceği gerçeğini bilmeleri lazım.

ece üner

Bu kadını cidden kutluyorum. Keşke siyasete girse. Ya da girmese. Bozarlar onu da.

tl nin değer kaybı nasıl durdurulacak

Cidden bu işe bir son vermek gerekiyor. Dışardan almayı bırakıp kendi ekonomimize yoğunlaşmakla başlasak mesela. Her şeyi dışardan almakla olmuyor. Bu topraklar sadece apartman AVM açmakla değerlenmiyor.

yazarları en son üzen şey

Hayatın gerçekten yorucu ve acımasız olması. Sonraa bir türlü kendimi mutlu hissedememem. Amacım uğruna kendimden çok şey vermem gerektiğini bilmem.

baş ağrısının nedenleri

Fazla bir yere bakmış olabilirsin. Ya da gözün bozuktur ve derecen artıyordur.

erkeğe adım atan ilgi gösteren kız

Adamına göre ya da kadının içinden gelip gelmemesine göre ilgiyi gösterir.

erkeğe adım atan ilgi gösteren kız

Adamına göre ya da kadının içinden gelip gelmemesine göre ilgiyi gösterir.

anın görüntüsü

Başlayalım bakalım. Uzun zamandır nutuk kitabını okumak istiyordum. Sanırım artık hazırım. Umarım bitiririm.

adana göç mü veriyor sorunsalı

Yani olabilir. Başka ülkeye vermesindense iç göç versin bence.

kırmızı oda

inşallah bozmadan ilerler. Fazlaca ağlamalı ama töre ve saçma aşk dizilerine göre daha iyi.

günün sözü

Her insan şuçlu değildir ama bütün hayvanlar masumdur.

konyalıların genel özellikleri

Kelebeklerin olduğu bir bahçeleri varmış oraya gitmek isterim...

sonunda içimdekini döktüm

Şimdi öncelikle şöyle bir şey var. Bir insanın hayatta kendisine ait fikirleri olmalı. Başkasından çalınan ve dışarıya doğru gözüküp kendisinden hiçbir şey katılmayan bir söz inanış ya da fikir seni kopyalanmış basit ve irite edici kılıyor.
Biri her zaman doğruyu söyleyen olamaz. O biri her zaman herkesin "aynen" ya da"haklısın" diyeceği kişi olamaz. Nokta.
Hayır bu senin hep hak verdiğin kişiyi kıskanmak değil. Bu sana karşı olan öfkem. Çünkü sanki o bir şah sen de bir vezirmiş gibi davranıyorsun. Ve bu hayatta kendine ait sözlerin yoksa bir yere kadar gidersin.
Eğer benim kıskanmamı bekliyorsan boşuna yorulma. Onun zaten benim içimde bir yeri var ve zaten senin de var.
Ben mükemmel olanı kıskanırım ve mükemmel olan kimse yok etrafta. Senin burda yaptığın yıllarca olan arkadaşlığa bir balta vurmaksa vur. Beni kaybettiğinde zor bir anında yanında olmayacağıma sana yemin ederim.
içimde yaptıkların ve bilerek isteyerek düşük bir şekilde onların gölgesinde kalıyor olmanın yarattığı bir hayal kırıklığı var. Ama merak etme o da bir süre sonra söner gider. Sonra bir gülümsemen karşısında buz gibi bir duvar karşılar seni. işte o zaman, zamanında düşünmen gerekenler bir çığ gibi düşer üstüne. işte ben de o zaman sana olanlara hak veririm ve ben de kendi gölgemde mutlu mutlu otururum.