bugün

entry'ler (23)

müslüman noel kutlamaz

Sebeb mi kardeşim sana şuan bi soru sorsam cevabı vere biliyor musun o adamlar niye yılbaşı ağaçını süslüyollar haberin varmı? Bence iyice bir araştır.Hz isa doğduğu günü hangi zihniyet eğlence olarak kutlar veya bunları gectim de hangi zaman da görülmüş müslümanın hristiyana benzemeye çalıştığı sadece bu devirde.Peygamber efendimiz s.a.v. buyuruyor kim bir kavime benzemeye çalışırsa o da onlardandır. Bazı seyleri insanlar çoğu yapıyor biz de yapsak ne olur der bazı şeyler az olanların yaptığı doğrudur .

yaşadığın şehri üç objeyle anlat

Bozkır,Toros,Eğri göl.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Barış Akarsu: Bir Sevmek Bin Defa Ölmekmiş.

sözlük yazarlarının şu an içinden geçen şeyler

Bilmiyorum ama  tanımak istiyorum ben seni galiba gelirsen oralara sakın mahrum etme beni seni görmeden bırakma.

hoşlanılan kızın evine girip uyurken izlemek

Abi yapman alatıcanız sonunda lan daha biz kızı göremiyoz.

umudunu kaybetme

insanı belkide bazen hayata tutan ama kesin bir gerçektir seni tek birşeye odaklayıp yavaşca yok eden cümle.

hayattaki amacınız ne

Bilemedim,bazende kendime sorup da bulamadım ama hiç bulmaya çalışmadım.Yoksa başkalarırnın söyledini söyleyerek geçiştirmeye çalıştığım nereye gitsem yanım gelen sanki gölgem gibi peşimden giden ,karmaşık düzende benim için saklı gizem.Bir gün olur bulursam amacıma ulaşmış olurak hayatımım son basamaklarını atmış olur ve o merdiveni nasıl çıktımı düşünüyor olacağım fakat cansız.

her iki insandan birinin mal olması

Ya se malsın ya da ben bu başlığı açtına göre malınığını beli ediyosun ozamam sen malsın.

intihar etmek mi etmemek mi

Şu filmi izle sonra karar verirsin
görsel

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

Yoldaş arasan yol olmaz bana yoldaş.
Acır halime dil olur bana bir tek sırdaş.
Yok mu banada kafama denk bir arkadaş.
Yanlızlık aldı koy verdi beni vay arkadaş.

türkü dinleyenlerdeki zeka geriliği

Zamanın sevenlerini çile çekenlerin hikayeleri bi başka oluyo be kardeşim senin gibiler pop dan ıpdıs ıpdıs arar biz samimiyet arar, söz ararız. Müzik de güzeldir ama ben de sözün yeri ayrıdır be.

Karmate (Nayino).

görsel

anın görüntüsü

görsel
Ya bakma öyle çalışamıyom.

bulaşık süngeri vs akapeli

iyi bir yaklaşım ikiside sömürme güçü yüksek olan varlıklardır. Yanına kova alırlar milletin suyunu sıka sıka kovayı doldururlar. O kovadayetmez yenisini getirirler seni beni sömürürler.

sözlük yazarlarının maddi durumu

Püskevit alcak param yok nerde bu millet nerde bu devlet.

forrest gump dan bir replik bırak

Neden ölüyorsun anne?
+ Vaktim doldu, sıram geldi. Ah hayır, sakın korkma bir tanem; ölümde hayatın bir parçası. Hepimizin kaderinde olan bir şey. Bunu bilmiyordum ama senin annen olmak da kaderimde vardı. Elimden geleni yaptım.

kadınları anlamak kitabının 100 cilt olması

Erkekleri anlamak kitabı bir cümle olmasıda var. Kitap bile değil üzülsem mi sevinse mi bilemedim.

anın görüntüsü

görsel

bir hayvan olsan ne olurdun

Ben yunus balığı çünkü ismim yunus herkes dalga geciyor insanların isteğini yapmak en iyisi bari dalga gecemek birşeyleri olmz. Aaa bak gerçek yunusmuş derler.