bugün

entry'ler (1)

internen uzerinden kedi dolandiriciligi

Geçen gün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. internet üzerinden scottish fold cinsi kedi alıcaktım. Hayvan ilanları yapan bir sitede o dolandırıcı kadının ilanını gördüm. Kadın doğu illerinde yaşadığını o bölgelerde, cins kedilerinin uygun fiyatli oldugunu üretim çiftliğinin olduğunu söylüyordu. Bize de Bingöl de yaşadığını söyledi. Önce telefonla irtibata geçtik istediğimiz renkte cinste kedi olduğunu söyledi. Ve whatsapp üzerinde kedinin resimlerini yolladı. Telefonla ve whatsappta o kadar tatmin edici bilgiler veriyordu ki kediye zaafımız olduğu için inandık. Bir kaç gün konuştuktan sonra almaya karar verdiğimizi söyledik. Kedinin fiyatı 550 tlydi öğrenci olduğumuzu söyleyince ve pazarlıkla 400 tlye anlaştık. istediğimiz kedinin resimlerini ve videosunu bize yolladı. internette okuduğum kadarıyla bir çok kişiye de yollamış. Sahiplenmek isteyenlerin istediği renkteki kedinin videoları zaten onda bulunuyormuş. Parayı nakit istediğini belirtti. Kabul ettik. Bize iban numarasını yolladı. Bankadan parayı yatırdık anlattığım dolandırıcının adı ASLIHAN BOZ. Aslında whatsappta ki ismi aycan özdemir di. Sitede ki ismi ise aycanzdemir. Ancak iban numarası ismi Aslıhan boz isminin ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Parayı yatırdıktan sonra hayvan kargosuna vereceğini söyledi. Hayvan kargosunun fiyatını sorunca biz karşılıyacağız dedi. Telefon üzerinden kedimizin nerede olduğunu takip edebileceğimizi söyledi. 2-3 saat içerisinde kargo uçağının saatlerine bakıp bize döneceğini söyledi bir daha da ne döndü ne telefonlarımıza baktı. Kadının ismini aratınca dolandırıcı olduğunu anladık. Karakol'a gidip şikayette bulunduk. Tek şikayet eden biz değilmişiz. Böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen şikayet etsin. Her insanın bütçesi aynı değil bazı insanlar bir kaç ay para biriktirmiş bu cani kadında hepsini çalmış. Ve hala ~şine profosyonelce devam ediyor. internette gördüklerime göre bu kadın yüzünden kaç çocuk kaç aile terminallerde beklemiş. Lütfen bu insanlıktan nasibini almamış kadını sizde şikayet edin. Daha fazla kişi mağdur olmasın. Allah aslıhan boz isimli kadının iki yakasını bir araya getirmesin inşallah. O çaldığı paralar en sevdiğinden çıkar. Aşağıya iletişim numaralarını yazıcam.
Telefon: 0535 837 53 07
Whatsapp ismi: aycanozdemir
Iban nu ismi: Aslıhan Boz