bugün

entry'ler (21)

turkrock com

Sitede dolandırıcı olduğu kesinleşen üyeleri barındırmasına rağmen yardımlaşma ve paylaşım konusunda binlerce mesaj atmış üyeyi sırf "ben senden büyüğüm" egosuyla süresiz yasaklayan, açtığı ve normal şekilde kullanıma devam ettiği üyelikleri de tek tek takip edip yasaklamaya çalışan, sayemde birçok yeni temp mail hostu öğrenen bir admini barındıran sitedir.
Site iyidir hoştur, admini boştur.

tish o

Hediye pakedi diye kilosu 50 kuruştan satılan kalpli janjanlı (civcivli) kağıtlara sarıp, bantlayıp gönderen, her b.ku tasarlayıp kendisine bir gömlek kutusu tasarlayamayan bunun yerine tuhafiyecilerden topladıkları alakasız yırtık gömlek kutularıyla işi idare etmeye çalışan baskı t-shirt sitesi. Üretimin 1 gün fazla sürmesi, doğum günü hediyesinin geç kalması da cabası.

evoria com

"hayatın en kadın hali" mottosuyla yayın hayatına devam etmeye çalışan, 3 iş günü içinde göndereceğini taahhüt ettiği siparişi bugün itibariyle 5. iş gününde hala tedarik sürecinde tutan, saatlerce o müşteri hizmetleri hattında telefon başında bekleten ultra işlevsiz internet alışveriş sitesi. Telefonları açmıyorlar, maillere otomatik cevap dışında cevap vermiyorlar, siparişi iptal edemiyor kısacası. Hiç gerek yok, bir sürü alternatifi var, bulaşmayın derim.

parlement içen samsung s4 kullanan asgari ücretli

bunun normalini içip normalini kullanan da var. ben anlam veremiyorum, bana yanlış geliyor o kafa.
(bkz: iphone 5 kullanan electroworld tezgahtarı)

1 milyar yıllık kürt tarihi

gene yetmez.
(bkz: tarih bize bohmir)

akp doneminde gerceklesmistir

milleti kitap alamayacak kadar fakirleştirip, kendi istekleri doğrultusunda kendi adamlarına uçuk fiyatlar vererek bastırdıkları kitapları okullarda bedava dağıtma olayı akp döneminde gerçekleşmiştir. hastaneler bedava olacak deyip eczanelerde muayene parası alıp hastaneleri teoride bedava yapma olayı da akp döneminde gerçekleşmiştir.
deprem vergileriyle yol yapıp, seçim zamanı bu yollarla hava atıp oyların gözüne vurup, deprem olunca göte gelmenin daniskasını yaşamak da akp döneminde gerçekleşmiştir. göte gelmekten kastım akp değil, depremzedelerden bahsediyorum.
(bkz: yol yaptılar ama)

güneş enerjili ray ban gözlük

türkiye' de gündüzden çok gece takıldığı için işe yaramayacak icattır. normal insanlar için ise gayet yaratıcı ve kullanışlıdır.

camiye mini etekle giren türk

oturup namaz kıldıysa tamam da, su içmeye, gezip görmeye vs. girdiyse gayet normaldir. altı üstü bir binadır, kutsal olan bina değil ibadet değil miydi, camiyi niye kutsallaştırdınız mk.

matematikteki inanılmaz hata

matematikten soğutmuş hatadır, halbuki ahmet buhan kitaplarının bile ilk sayfasında bir sayının kendisiyle çarpımı ve toplamı farklı olmak zorundadır, değilse matematik yalandır yazar.

ahmet kaya adam olsa fransa da ölmezdi

adamlığından fransa' da ölen biriyle ilgili söylenecek saçma şeylerdendir.

parayla yapılan ibadetler

(bkz: bir milyon dolara istediğim kadını yatağa atarım) başlığını hatırlatan ibadetler.

vali coş un gavat dediği kişilere para cezası

manevi tazminatla kara geçip daha sonra işsiz kalarak büyük zarara girebilecek vatandaşların karşı karşıya kaldığı cezadır.

daha gribe bile çare bulamamış tıp bilimi

gribe neden olan yüzlerce belki binlerce bakteri kombinasyonundan ötürü çare bulsa da yeni formlara karşı yediremeyen bilimdir. gene düz vites portakala devam.

gitar çalanların parmak uçlarının yara olması

yara değil nasırdır. her türlü gitar türünde olur ama parmakla çalan bas gitaristlerde daha acılı olması kuvvetle muhtemel olan şeydir.

olmasaydın da olurduk

islami anarşizmin lalesi olan sancaktarın reklam kokan "bak biz daha yalakayız" hareketi.

o ses türkiye

Müzikalite olayını her sene arttıran program. Hülya Avşar' dan sonra olayın rengi değişti.

engineer at metu

odtülü gençlerin "ben odtülüyüm" yerine "aynı okuldanız" yazma başlığıdır. anladık.

engineer at metu silinsin kampanyası

sanane la dedirtecek istektir, kampanyadır.

turizm bakanı takım elbise yerine şort giysin

baş bakana bi'şey buldum sanırım, baş harfi baş.

saat 9 u 5 geçe siren sesiyle hüzünlenmek

Gunde 5 kere başka dilde kopyala yapıştırdan iyidir.