bugün

öldürmeye gelince siz öldürmeyi cok iyi bilirsiniz

Tayyip Erdoğan'ın Davos zirvesinde sarf ettiği sözdür.

Doğru mu demiş, yanlış mı demiş orasına girmeye gerek görmüyorum, çünkü sözün israil üzerinde bir tesiri olmadığı çok açık. Ancak birtakım kişiler sanki erdoğan "Peres kanks ya, sen öldürmeyi iyi bilirsin ama ben de öğredim, gel beraber öldürek; ordaki insanları beraber katledek, yok edek; yaşasın israil!!!" demiş gibi tepki veriyorlar. Anlıyorum, siyasi görüşleriniz var ve bunları belli etmek istiyorsunuz ama burası yeri değil. Orada bir sürü insan ölüyor; sen kendi ülkendeki abuk subuk siyasi olaylarla kıyaslamasını yapıyorsun bunun. Neden? Maksat Tayyip'i eleştireyim. Birileri bir yerlerde katlediliyor, senin ülkenin başbakanı da ilk defa bu kadar yerinde bir şey söylüyor ve sen hala çocukluk peşindesin! Eğer mantığınız buysa, illa da muhalef olmak, yerden yere vurmaksa onu bunu amacınız; hayatınız, dünya üzerinde olan olaylara karşı bakış açınız tayyip üzerine endeksliyse eğer; düşünüyorum ben demeyin lütfen. Düşünmüyorsunuz zira.

Not: Bu başlığın altına gelip "Onu orda diyebiliyor da, burda şunu yapamıyor, bunu yapamıyor. Naaabeer?" demekten daha küçültücü bir şey olduğunu sanmıyorum. Bunu diyebilenlerin de basitlikten ötesine geçemediğini adım gibi biliyorum.