bugün

çok acayip bir laf koymadır. şu gemi olayından sonra da meydanlarda filan israil'e bol bol laf sokmuştur başbakanımız, bizi hop oturtup hop kaldırmıştır da ölen 9 kişi vardır ve gemiler aylar sonra geri gelebilmiştir. gerçekten büyük iş başardılar. çok fena yaptırımları oldu gerçekten.

akp'nin bu tarz artisliklerle kandırabileceği kitle iktidar kalmasına yetecek kitledir. sorun olmaz yani onlar için. durmak yok yola devam...
lafta kalan, başbakan söylemi.

(bkz: lafa gelince siz şov yapmayı çok iyi bilirsiniz)
mazlumun hakkını ararken zalime kükremektir.

edit: epey yahudi taraftarı varmış.
Lafta başbakan söylemi.
sırf ver gazı ver coşkuyu lafıdır.
9 vatandaş katledilmiş gemi basılmış 2 ay boyunca el konulmuştur. sonuç sıfırdır.
80 yaşındaki perez'e rte söylemidir. söyledin de ne oldu? yardım gemisi yolladın vatandaşlarımızı öldürdüler.

sen ne yaptın?

(bkz: lafla peynir gemisi yürümez)
o hiç öldürmedi değil mi?
(bkz: gözaltında kayıplar)
takdir edilesi bir başkaldırıdır.
o sözü söylemeye bile yüreği olmayanlar gemiden dem vurmasınlar boşuna.
biz ne israil köpekleri gördük
laf bile olsa hasret kalınan söylem. el pençe divan duran başbakanlar gördü bu ülke.
(bkz: lafta kalmasın)
(bkz: gördük bizimkileri de öldürdüler ne yapabildin)
(bkz: showman tayyib)
(bkz: ağlamaya gelince sen ağlamayı çok iyi bilirsin)
(bkz: lafa gelince siz şov yapmayı çok iyi bilirsiniz)
yanlış kişinin, yanlış yerde, doğru söylediği cümle.
(bkz: çok güzel hareketler bunlar)

yolsuzluğa gelince, siz yolsuzluğu çok iyi bilirsiniz.
kanımca peres'in iltifat olarak aldığı ünlem.*
israil gemiyi basacağını 2 hafta önce ankarayı ziyaret ederek bizzat iletmiştir.

gemi neden korunmamıştır ? diye sormayan sürünün alkışladığı eylemdir.
peres'in karşısına dahi çıkacak cesareti olmayanların eleştirdiği söz.

niye aga? peres adam mı yiyor?
tam bu söz söylendiğinde, suriye sınırındaki mayınları temizleme görevi israile verildi. tamamen gösteriş ve cahil insalları kandırmak için söylenmiş söz
acaba onlara öldürmeyi kim öğretiyor? her gün başımızın üstünde uçuşan f-16'lar hangi ülkenin askerlerini eğitiyor? "sayın" başbakanın buna da cevap vermesini bekledim, ama cevap veremedi.

edit: tay-yeap forumda olm!
(bkz: danışıklı dövüş)
- öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz

- tamam tamam telekom'u da satın alalım, paran hazır gel al.

- tamam.
(bkz: eksilemeye gelince siz eksilemeyi iyi bilirsiniz)
Tayyip Erdoğan'ın Davos zirvesinde sarf ettiği sözdür.

Doğru mu demiş, yanlış mı demiş orasına girmeye gerek görmüyorum, çünkü sözün israil üzerinde bir tesiri olmadığı çok açık. Ancak birtakım kişiler sanki erdoğan "Peres kanks ya, sen öldürmeyi iyi bilirsin ama ben de öğredim, gel beraber öldürek; ordaki insanları beraber katledek, yok edek; yaşasın israil!!!" demiş gibi tepki veriyorlar. Anlıyorum, siyasi görüşleriniz var ve bunları belli etmek istiyorsunuz ama burası yeri değil. Orada bir sürü insan ölüyor; sen kendi ülkendeki abuk subuk siyasi olaylarla kıyaslamasını yapıyorsun bunun. Neden? Maksat Tayyip'i eleştireyim. Birileri bir yerlerde katlediliyor, senin ülkenin başbakanı da ilk defa bu kadar yerinde bir şey söylüyor ve sen hala çocukluk peşindesin! Eğer mantığınız buysa, illa da muhalef olmak, yerden yere vurmaksa onu bunu amacınız; hayatınız, dünya üzerinde olan olaylara karşı bakış açınız tayyip üzerine endeksliyse eğer; düşünüyorum ben demeyin lütfen. Düşünmüyorsunuz zira.

Not: Bu başlığın altına gelip "Onu orda diyebiliyor da, burda şunu yapamıyor, bunu yapamıyor. Naaabeer?" demekten daha küçültücü bir şey olduğunu sanmıyorum. Bunu diyebilenlerin de basitlikten ötesine geçemediğini adım gibi biliyorum.
ayar verme cümlesidir. yemiş midirler kesinlikle evet hala aralarında bunun münakaşasını yapmaktadırlar. lakin içerideki yahudileri anlamak mümkün değil. abiler siz onlara kan bağı ile bağlı değilsiniz bu kadar milliyetci olmanız abes kaçıyor.
one minutes deyip söz kesen ve gerçekten gözlerimizi yaşartacak bir konuşma yapıp göğsümüzü kabartan ama daha sonra israil'le kanka olup sözünün arkasında durmayan bir kişinin söylediği timsahımsı sözler.