bugün

ziraat bankası özelleşsin

Artık sırtını devlete dayamış, gelen müşteriye köpek gibi davranan o çok bilmiş banka çalışanlarındna bıkmış halkın isyan cümlesidir. Türk telekom da böyleydi, o kıçını kırıp yatan ve binlerce lira para alan, zamanında birinin şusu busu olarak girenler özelleşmeden sonra eşek gibi çalışmaya ve o eski paraları alamamaya başladılar. Malesef AKP yi özelleştirme hususunda sonuna kadar destekliyorum.

Bugün ziraat bankası ndayım yaşlı anneciğimle beraber. Şu key paralarıyla ilgili bir durum var ve "yönetmen" olarak isimlendirilmiş adamın keyfinin gelmesini bekliyoruz. Efendiniz keyfi gelecek de sigara-çay molasını kesecek, odasına gelecek ve bizimle ilgilenecek.. 5-10-20 dk derken annem sinirlendi ve o kişiyi şikayet etmek için sorumlu merciyi sormaya gitti güvenliğe. O sırada yine bankada görevli olan biri anneme köpürmeye "herkes seninle ilgilenmek zorunda değil" demeye başladı. Herhalde kadını yalnız buldu namussuz... Ben zebellah gibi başına dikilip "sorunun ne, tabiki hakkını arayacak, ayrıca muhattabım sen değilsin, şansını zorlama ateşle oynuyorsun" deyince ezilip büzülmeye başladı. Evet şansını zorladı ve tahminimce bu pazartesi işine son verilecek...

Diyeceğim o ki bu kişiler zamanında torpille oralara yerleşmiş, şimdi de götünü devirip yatan kişiler. bunların binecem üstüne vuracam kırbacı. yahu sen bana hizmet etmek zorundasın kanı bozuk şerefsiz. o aldığın paranın kuruşuna kadar eşek gibi hizmet vermek zorundasın sen hem kimsin ki anneme atarlanabiliyorsun. adamın ayağını kaydırırlar...