bugün

ayşe özyılmazel

az önce yeni klibi istanbulun kızları'nı izlediğim şarkıcı-yazar..
şimdi, klibe lady gaga havası yakalayarak başlamak istemiş, lakin olmamış.. o kısmını komple geçiyorum.. vasat bir klip..
lakin o ses o şarkı sözleri nedir be abi..
"dokuz canlı pek havvalı, yirmi dört saat yaşamalı, papucunu ters giydirir istanbulun kızları" böyle bir şeyi insan yalnızken yazsa, güler atar; bu ne ya napıyorum ben diye.
sen tut köşeyazarlığı yap, geleni geçeni eleştir; sonrada böyle yaratıcılık yoksunu bir şarkı yaz.. yaratıcılık barındırmadığını anlamak ise çok basit..
"dokuz canlı" "yirmi dört saat yaşamalı" "papucunu ters giydirir" "istanbulun kızları"
eğer bir nakaratta dört tane klişe söz kalıbı varsa sen üretmiyorsundur arkadaşım, olanı sıralıyorsundur..

ve o ses, evet bildiğin kötü.. bir ortamda o sesle birileri şarkı okusa dersin ki, sen sus başkası söylesin. anlıyorum nil karaibrahimgile yoğun bir özenme var.. fakat nil, muhteşem yaratıcılıkta slogan vari sözlerle, enfes müzikleri birleştiren biri.. sesi çok çok iyi değil ve buna katlanılabiliyor..

orta seviyede-en azından eğlenceli-bir köşe yazarı, ortalama bir ekran yüzü olabilecekken, berbat bir şarkıcı olmak gerçekten hangi tasnifin sonucu merak ediyorum..