bugün

3 gün içinde 6 ilde 7 kişiyi zevk için öldürmek

bana bu ülkede tamamen tesadüfler sayesinde yaşadığımızı gösteren haber.
gerçekten inanlımaz bir olay, neredeyse bütün türkiyeyi baştan başa katediyorsun, önüne çıkan insanları mütemadiyen öldürüyorsun. bu olayda jandarmayada suç bulmakta güçlük çekiyorum. çünkü adamlar psikopat belli, öldürmeyi kafaya koymuşlar, önceden cinayetleri falan var, polisi jandarmayı son ana kadar nasıl atlatacaklar biliyorlar. benim anlamadığım bu suçların şimdi cezası ne olacak. müebbet hapis verseler bile bu adamlar 8-10 yıl sonra rahşan affı tarzı bir afla dışarı salıverilecekler. sonra ne olacak ? iş güç bulabilecekler mi ? hayır. yine en iyi ihtimalle hırsızlık falan yapacaklar*. ama bu adamlar cinayete meyilli, millet zevk için top oynar, bunlar adam vuruyor. tamam, bu adamları topluma kazandırmaya falan çalışmalıyız ama her şeyin bir sınırı olmalı, insan hakları diyerekten insanlıktan çıkmış şahısları korumaya çalışmaktan vaz geçmeliyiz. caydırıcı cezalar koymalı ve onları uygulamalıyız. bu adamlar suç işlemeyi artık kendilerine huy edinmişlerse,şunu unutmamalıyız; can çıkar, huy çıkmaz. *