bugün

türk milletinin saçma sapan dizilerle uyutulması

uyutmanın ta ilk okuldan başladığı bir ülkede olagan bir şey,

(bkz: ali uyu)
uyu ali uyu,

bunların ilk fiş olarak basıldığında, a.b.d den marshall kültürel ve ekonomik yardımları altında ilk okullarımıza amerikan süt tozu dağıtılıyordu.

süt tozları sabahları çocuklara süt kıvamına getirilip içiriliyordu ki,
sonradan farkına varıldığında süt tozunun içindeki kimyasal karışımda beyni zayıflatan ve uyku veren etkin bir maddeye rastlanınca

eğitim sistemimizle paralel giden sütlü uyutmadan vaz geçilmiştir.

ama fişlerde "ali uyu" "uyu uyu yat" devam etmekte...
Ali hala uyumakta yani...

bu millet uyumaya ve uyutulmaya pek alışıktır.
Belkide öyle yaşamak istiyor, bilemem ama söz konusu sadece diziler olmamalı
"TV de ailelerin en büyük iç sırlarının ortaya konduğu programlar" hiiiç kaçırmazlar. içimizdeki dedikodu açlığı nı demek böyle bastırıyoruz."

bunlarla oyalanır olduk.

Medyanın derdi, izlenmek kitleleri kendine bağlamak ve kendine bağlanmış olan kitleyi düzenli aralıklarla kendi ideolojisine göre yönlendirmektir.

demekki millet olarak hadi bizi uyutun diye bir hal sergiliyoruz ki içimizdeki boşluğu birileri dolduruyor ha!

belkide unutmak istiyoruz, zamları, ekonomik çöküşü, düzelmeyen hayat standartlarımızı, bir araya gelmeyen iki yakamızı, dizilerle uyuyarak bir nevi sarhoş ediyoruz kendimizi.

yani milletimdir diye demiyorum. Biz uyumayı çok severiz. Uyutanları da baştacı ederiz.

Ne diyim ey milletim uyanık olun biraz...Ninni dinleyecek yaşı geçtiniz ddeğil mi?

Edit:
Anlayana yani;
(bkz: Kurtlar vadisi uyutan değil uyandıran dizidir). (-bu kişisel tercihim tabi-)