bugün

yaratıcı galatasaray taraftarı

bir kaç gün önce eskişehirspor ile olan maçlarını saymazsak bu klubün taraftarının çoğunluğu gözüme sempatik gözükmektedir. bu camianın bir taraftarının şöyle bir numarayı bana yutturmuşluğu vardır:

bir fenerbahçe-galatasaray maçı oynanacaktır. 6 metrelik fenerbahçe bayrağını dairenizin penceresinden asarsınız. bina çok asortik görülmektedir. bütün apartman sakinleri fenerbahçeli gibi durmaktadır. maçın başlamasına bir saat kala evin telefonu çalar.

vendetta: alo.
: iyi günler. vendetta'nın babasının evi mi?
vendetta: evet, ben oğluyum. buyurun.
: iyi günler beyefendi. ben x mahallesinin * komiseri kemal bıdı. hakkınızda şikayet var.
vendetta: ne şikayeti kemal komiserim?
kemal komiser: pencerenizden aşağı doğru bayrak asmışınız. apartman sakinleri rahatsız olmuş. hemen kaldırıyorsunuz bayrağı. aksi halde gelip biz kaldırırız ve hakkınızda yasal işlem yaparız.
vendetta: ama biz bütün komşulardan izin aldık komiserim. şikayet etmiş olamazlar. bütün apartman sakinlerinin haberi var. *
kemal komiser: kardeşim sen mi kaldırıyorsun biz mi gelelim? bak fenerbahçelisin nezarette maçı da izleyemezsin.
vendetta: tamam komiserim. özür dilerim verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı. kaldırıyorum hemen.

bayrak küfürler eşliğinde kaldırılır. hangi komşunun şikayet etmiş olabileceği tahmin edilmeye çalışılır. o esnada bir kez daha telefon çalar:

vendetta: alo.
kemal komiser: kaldırdın mı bayrağı?
vendetta: kaldırdım komiserim. ama dediğim gibi bütün komşularımızın haberi vardı, kimin şikayet ettiğini anlayamadım.
kemal komiser: hassiktir lan ordan!!
vendetta: hönk?? efendim, anlamadım.
kemal komiser: 6. kat komşunuzun izni var mı lan?
vendetta: x amca?
6. katta oturan ev ahalisi: puauhauhauhauhuahah.