bugün

uludağ sözlük moderasyonu

yaklaşık bir hafta önce izmir de bakire kiz yoktur iddiasi başlığı için bir derdim var hedesinden yaptığım şikayete ( başlığın silinmesi gerektiği yönde bir şikayetti ), aşşağıdaki cevabı vermiş moderatöre sahip moderasyondur...

moderator- öncelikle ilginiz ve tespitiniz için teşekkür ederiz. iddiası adı altında açılığı için başlıkla alakalı bir yaptırım uygulamayı düşünmüyoruz izmir de bakire kız yoktur olsaydı başlık, o zaman işem yapardık. ancak bu da demek değildir ki şimdi 81 ili dizip de bakire değildir diye başlıklar açılsın.
(24.06.2009 17:37)

yani moderatör diyor ki, "... iddiası" olduğu için formata uygun bir başlık ama 81 ilin kızlarını sol frame e taşımayın tabi, fakar izmir li kızlar için çok geç.

bu cevabı aldıktan sonra karşılık olarak şöyle bir şey yazdım:
Cavit - 81 il dizilmesin de izmirin ne günahı var bana açıklayabilir misiniz?
(24.06.2009 18:03)

ve karşlığı şu oldu:
moderatör - başlığı açana sormak lazım sayın yazar.
(24.06.2009 18:05)

demek ki bursa lı erkekler yumuşaktır iddiası, istanbul un kızları kaşardır iddiası, müdürler ibnedir iddiası gibi bir yığın saçmalık serbest sözlükte. bugün bunu öğrenmiş olduk...

edit: an itibari ile moderasyon yukarıdaki konu hakkında gerekli işlemleri yapmıştır. başlık engellenmiş ve adı değiştirilmiştir. nihayet çizilen karizmayı toparlamışlardır. ancak bu entryi silmeyişimin nedeni, başka yazarların da bu tip başlıklarla karşılaşmaları halinde neler yapabileceklerini bilmeleri içindir. teşekkürler moderasyon ve teşekkürler konuya duyarsız kalmayan değerli yazarlar...