bugün

türkler ay a çıkarsa olası diyaloglar

h: selamun aleykum ,atollo 1 ! atollo 1 ! duyabiliyor musunuz, atollo 1 cevap ver, sizi dinliyoruz.
c: aleykum selam hustın, seni dinliyoruz.
h: yörüngeye girmek üzeresiniz, hazırlıklı olun.
c: oldu hustın tamam ! osmannn olum direksiyona geç, ay ın yörüngesine mi dedi neresine dedi işte bir yerine girecekmişiz.
o: tamam abi, geçiyorum.
c: osmannn emniyet kemerini bağla.
o: bosver abi ya polis mi var burda.
c: doğru diyon lannn, neyse gemi biraz sola mı kayıyooo
o: he valla abi yörüngeye giriyoruz.
c: osman bi müzik aç da şu teyipten biraz efkar dağıtalım kaç bin kilometre yol geldik, sonunda şükür kavuşturana.
o: abi ne açıyım.
c: bir ay doğar ilk akşamdan geceden varya onu aç ihhaaa...
h: atollo 1 atollo 1 cevap ver, yörüngeye girdiniz.
c: tamam hustın no problem ay a iniş için hazırız.
o: cemil abi benden de selam söyle,
c: aha bak burda cemil in de selamı var, herkese çok çok selam eder.
h: aleykum selammm...
c: neyse biz iniyoruz.
h: tamam atollo 1 hayırlı uğurlu olsun...
hopssss gümmmm...
c: osman ne oldu lenn, indik mi?
o: he valla indik abi, şerefsizim indik.
c: osman yaa burda vodafone çekmiyo ya tühhh bizim hanım varır varmaz ara demişti, senin turkcell miydi.
o: neyse cemil abi uzatma, hadi giy elbiselerini şu ay da bi tracking yapalımmm. hişştt cemil abi bana bak bakıyım sen ağlıyor musun, yapma be abi erkek adam ağlar mı , biliyorum duygulandın tabi, dur şimdi ben bi çay suyu koyayım kendine gelirsin, sonra ineriz aşağıya...
h: atollo 1 cevap ver.
c: alo hustın tamam sorunsuz bir iniş yaptık, ay yüzeyindeyiz.
h: tamam atollo 1 vatana millete hayırlı olsun, başbakan gözlerinizden öpüyor, laf aramızda berlusconi ye de havasını atıyor bu arada...
o: cemil abi kaç şeker !
c: 2 yeter osmanım.
o: cemil abi ya şu çayın yanına kraker bisküvi falan getirseydik neyse artık...
c: hadi osman hadi bitir şu çayını da inelim aşağıya.
o: tamam cemil abi ben astronot kıyafetimi giyiyorum, yav abi bu elbise de kasıklarımı çok sıkıyor valla ya çok dar yapmışlar.
c: osman sanki bir ömür o elbiseyle yaşamaycaksın hadi bakalım hazır mısın?
o: tamamdır abi iyi iyi.
c: ee osman kapıdan ilk kim geçecek.
o: ayıp ettin abi sen büyüğümüzsün bu öncelik senin.
c: ya yok olmaz öyle şey senin emeğin daha fazla hadi hadi sen çık önce.
o: cemil abi ölümü gör olmaz,sen büyüğümüzsün yakışmaz bana.
c: peki osman şimdi bunun yüzünden zaman harcamayalım, hadi bakalım ben iniyorum.
o: cemil abi merdivenlere dikkat et.
c: osman adımımı atıyorum, ne diyecektik lan bu adımı atmadan önce.
o: abi elime yazmıştım ben ama kıyafeti giyince tabi...
c: neyse bişeyler uyduralım.
o: dur abi hustınla bağlantıya geçelim ondan sonra sen cümleyi bi kur, şöyle provasını yap.
c: alo hustın ben astronot cemil !
h: evet cemil seni dinliyoruz, tüm türkiye sizleri dinliyor şu anda, trt de canlı yayındasınız.
c: oh oh ne güzel, öhüü öhüü bizi heyecanla ve gururla izleyen yüce türk milleti, şu an bendeniz astronot cemil ve bu yolculuğa beraber çıktığmız osman kardeşimle birlikte ay a ilk ayak basan türkler olmak üzereyiz ! ama tabi osman dan önce ilk ben basacağım için aya ilk ayak basan türk olarak benim ismimin tescillenmesini türk patent enstitüsünden derhal rica ediyorum, osman kusura bakma beraber çıktık sonuçta bu yola, ikincisi de sen olacan lan.
o: yok abi estağfurullah ha ilk ha ikinci, senin için rahat olsun.
h: atollo 1 atollo 1 kendinize gelin bir sondakika haberi geldi, anadolu ajansının şu an yaptığı habere göre yunan astronotlar bizden önce gizlice ay a astronot göndermişler ve onlar da şu an aya inmez üzereylermiş, bu haberi önce bizim duyurmamız lazım, başbakan yunanlıları duyunca çok kızdı, atinaya mahcup olmaz istemiyoruz, hemen inin aşağıya...
o: cemil abi çabuk çabuk yunanlılar da gelmiş bizim peşimizden hemen atla aşağıya bas şu ayağını iyi bas ha iyice izi çıksın...
c: evet hustın beni iyi dinle ! bu bir türk için küçük bir adım ancak türklük için büyük bir adım ! haydi bismillahhhhh, ahanda bastım ayağımı.
o: cemil abi beni tut geliyommm.
c: atla osman atla korkacak bişey yok, osman iyi jimnastik yapılır len burda...
o: geldim abi şükür be sonunda başardık !
c: gel len osman şöyle bi sarılalım heyytt be...
o: osman kamerayı getiriyom ben,
c: getir getir bayrağı da unutma.
o: cemil abi ben herkesten habersiz galatasaray bayrağı getirmiştim onu da dikelim mi be abi...
c: yohh yaaa ulen senin karşında kim var, burda bir genç fb li var, olmaz oyle şey, kadıköy e diktiniz yeter işte ulennn, ben şimdi buraya 6 kasım 6-0 yazsam ay yüzeyine iyi mi olur olmaz osman izin vermiyorum...
o: tamam abi yaa hiç olmazsa şoyle bi dalgalandırsam kameraya çıksa.
c: osmannn sabrımı taşırma, getir şu kamerayı türk bayrağını dikelim fotoları çekelim ondan sonra şöyle bi keşif yapalım, belki birşey buluruz.
o: tamam cemil abi kamera hazır, poz ver abi, gülümse, dik dur, peynir demeyi unutma...
c: osman kafa bulma topmodelmiyiz burda çek allahını seversen şu resmimi.
o: tamam abi ya ne kızıyorsun...
c: osman manzaraya bak ne güzel bir dünya beahhh, ulen keşke rakı olaydı, manitanın dizlerine de yatıp seyretceksin burdan offf ulan 100 kiloluk kıyafetle de gezilmiyoki be anam...
o: valla oyle abi yaaa...
h: atollo 1 atollo 1 cevap ver.
c: efendim hustın bak ayda yürüyüş yapıyoruz osmancığımla, bak dönüştü fiyakalı bi karşılama töreni isteriz ha, evet seni dinliyoruz hustın.
h: sizlerle gurur duyuyoruz ancak şu acı gerçeği size söylemek zorundayız, kalkıştan sonra farkına vardık ki yarım depo benzinle göndermişiz sizi oraya, çok geç farkına vardık kusura bakmayın, son sözlerinizi tüm türkiye gözyaşları dinleyecek.
c: sıçtık...
o: sıçtık...
c: hustın bu yunanlılar tam olarak nereye indiydi... yürü osman şunları bulalım belki iki kişilik boş yerleri vardır...

(bkz: bir ay doğar ilk akşamdan geceden)