bugün

egemen bağış

"dindar cumhurbaşkanı seçeceğiz" zihniyetinin bir değişik versiyonudur. balıkçı abimiz bu başmüzakereciyi çok güzel bir şekilde kündeye getirmiştir. bunların farklı farklı versiyonları mevcuttur. bu zihniyetin, hatırlarsanız daha önceleri otobüs yolculuğu sırasında pişmiş kelle gibi yüzsüz ve arsızca sırıtarak ilk cumhurbaşkanımız ve cumhuriyetin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk hakkında mesnetsiz ve aymazca benzetmelerde bulunmuş versiyonları vardır. insanda biraz utanma olur yahu.

yahu az biraz beyninizi çalıştırın. halk varsa, cumhuriyet varsa, demokrasi varsa, türkiye varsa siz varsınız. yoksa siz varsınız diye bunlar var değiller. kendinizi dünyanın merkezine çekmenizin bir alemide yok.

şimdi ben desem ki adamın birini sırf dindar diyerek reis-i cumhur seçmişler, ben kabul etmiyorum desem, bak dikkat edersen dedim demiyorum desem diyorum güntekin, diğer bir adamın biri bana "kabul etmiyorsan al ananıda çek git" demez mi?

ama dikkat edersen ben adamın biri demiyorum güntekin.. sayın cumhurbaşkanı ve sayın başbakan diyorum halen.

yazık güntekin'im, çok yazık..