bugün

uludağ sözlüğe nasıl düştünüz

Sene 2007. Soğuk bir kış günü. Internet cafede counter 1.6 oynuyorum arkadaşlarla. Kalabalık bizim ekip. 8 veya 9 kişiyiz. Yan masada ise hanım hanımcık bir kız takır takır klavyede bir seyler yazmakla meşgul. Dikkatim dağılıyor ve soruyorum: "siz ne oynuyorsunuz ? " diye ancak kız oralı bile olmuyor. Beyaz plastik sandalye de totoma yapışmış, 7 saattir kafedeyim. Kız ise gizemli. Göz ucuyla bakıyorum ekranına, "uludağ sözlük" yazıyor ve hoşuma gidiyor.
Tabi oyuna devam ediyorum yine. Daha sonra içeri bir adam giriyor, cafe sahibi cenk abiye " keje" diye bir kadın geldi mi diye soruyor ? Biz de afalliyoruz falan ancak yanımızdaki kız kıpkırmızı ve gergin. Neyse daha sonra o adam gidiyor. Yanımdaki kızda şiveli bir ses tonuyla hesabı soruyor cenk abiye ve parayı ödeyip gidiyor. Ben tabi kıza aşık oldum gibi. Elimde ona dair kalan tek bilgi de burada yazdığı. Aynı akşam üye oldum işte siteye. Zell de söz vermişi zirvede. Sözluk sana kızı bulur diye. O gün bugündür yeşil gözlü o kızı arıyorum burada. Burası kocaman site, nasıl bulacaksın dediler, bulamadım, bulamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar