bugün

uludağ sözlük

ne yazık ki çoğu yazarının eleştiriye tahammülsüz olduğu ve hatasını kabul etmediği fark edilen sözlük.

- yıllar önce yaşanmış bir olaydan ötürü ne zaman yeni bir nickle geri dönsem, nick başlığımın galerisine tahrik edici resimler ekleyen, galatasaray düşmanı olan, fenerbahçe fanatiği bir yazar var. yine aynı şeyi yaptı. ben unuttum adam kafasına takmış.

- daha çaylakken nick başlığımın altına yazanlar var. hepsiyle de ortak bir sözlük geçmişimiz var. şöyle: ben bunu hatasından ötürü eleştiriyorum, bu hatasını da eleştiriyi de kabullenemeyip bana kin tutuyor. ilk girişimde baktım hepsi bu özellikleri taşıyor. ben bu şahısların masum olmadığını biliyorum ama kabullenemiyorlar işte. sonra da bana düşman oluyorlar.

- eleştiriden kaçmak da ne bileyim ? övünce en iyisin, eleştirince en kötüsün. yok ya ? eleştirilmek istemiyorsan hiçbir şey yazma o zaman. herkes seni ve entrylerini beğenmek zorunda mı ?

daha yazılacak çok şey var da kendimi tutuyorum. tek ricam var, lütfen beni rahat bırakın. biliyorum ricaya inat yine aynı şeyleri yapacaksınız ama bir umut bendeki de işte...