bugün

kuzey kıbrıs israil cumhuriyeti

Gözlemciler, KKTC'deki 380 binlik nüfusun 35 bininin Yahudilerden oluştuğunu vurgularken, israil'le ilişkili aracılar tarafından ülkenin kuzeyinde on binlerce dönüm arazinin gizli sözleşmelerle adeta Filistin modeli uygulanarak KKTC'nin yavaş yavaş ele geçirildiğini ileri sürüyor. 

Asıl sahibi Yahudiler olan ancak avukatlar üzerinde görülen 2 bin şirket ve 25 bin dönüm arazi satıldığı öne sürülüyor.

KKTC'nin iskele Bölgesi'nde emlakçılık yapan Kemal Ahıskal, Abdurrahman Şimşek'e,"Bunların illaki bir başları, bir yönlendirenleri var. Dergâh gibi kapalı sistem çalışıyorlar. Vallahi toprak kalmadı... Çoğu yabancılara gitmiş... iskele bölgesi, Girne ve Güzelyurt da satılıyor. Bavul bavul para getiriliyor. Komple blok blok binalar alıyorlar. Burası Ortadoğu'nun merkezi. Burada Amerikan üsleri var. Her yer buraya yakın. israil, Lübnan Lazkiye ve Türkiye yakın. Hedef Türkiye. Hedef abluka..." şeklinde konuştu.

Sabahattin ismail, Karpaz Gate Marina'nın arkasında kolonileşme olduğunu savunarak KKTC'deki en büyük Siyonist yatırımı olduğunu kaydediyor. Şu anda marina arkasında 3 site inşaatının sürdüğünü belirten ismail, "Marina çevresinde kolonileşme mutlaka önlenmeli. Orada yabancılara arsa ve konut satışı yasaklanmalı" diyor. ismail'in ulaştığı bilgiler şöyle: "TC-KKTC vatandaşı Şimon Afik Aykut ve oğlu Jack Afik Aykut'un şirketi Cesar- Dominika inşaat, Girne'nin doğusunda Tatlısu Sahili ve Karpaz'ın israil'e bakan iskele sahilinde arazi alımları ve dev siteler yapıyor."

Kıbrıs Erbakan ve Ecevit zamanında kurtarıldı. Birileri zamanında satıldı tarihe not düşülsün. Evet.