bugün

gurbetçi kardeşim biliyor musun

ayıdan post gurbetçiden dost olmaz sözünü akla düşürmüştür. özellikle bir iki tanesi var ki evlerden ırak..

bunlara laf anlatamazsın. orada bedavadan euroları dolarları ceplerine indirirler almanın fransızın ingilizin hakkını gasp ederler sonra almanı fransızı ingilizi kötülerler. madem orası kötü dön buraya dersin "eööee burada kurulu düzenimiz var gelemeyik mihhh mihhhh" diye pişkin pişkin sırıtırlar. bunlara oy hakkı tanınmamalı çünkü yaşamadıkları bir ülkede söz hakları olmamalı. kendi kanımdan insanlar var almanyada fransada hollandada amerikada kanadada yaşayan onlar içinde geçerli bunlar yüzlerine de söylüyorum her geldiklerinde. oralarda bedavadan paraları cebe indirip yazları buraya gelip krallar gibi tatil yapıyorlar onlar neden euro dolar fiyatı düşsün istesinler ? sorsan hepsi milliyetçi vatansever ama tek dertleri işkembeleri.

"ben ekonomistim" diyen adamdan ne hayır gördün ki buradaki müritleri "ben iyi ekonomi bilirim okulunu okudum bir kerem" diyor diye bunlardan fayda göresin. hayatları kolpa hayatları yalan dolan. ekonomi uzmanıyım diyen soğanın kilosu 30 lira oldu denince aklınca dalga geçiyor her çıktığı yerde. hangi ekonominin uzmanıysa artık amk. ekonomi dediğin şeyin vatandaşın alım gücü yaşam kalitesi refahı olduğunu bilemiyorlar daha. ahmet amcaya fatma teyzeye "şu kadar ithalat yaptık bu kadar ihracat yaptık togg yaptık" deyince "heee tamam o zaman bizim çocuklara akşam taş kaynatırız yeter ki ithalatımız o olsun" diyecekler zannediyorlar. millet yediğine içtiğine cebinde olan parasına bakar. emekli maaşını alıp 3 gün sonra para tamamen bitiyorsa ve senin vatandaşın açlık çekerken sen çıkıp ben ekonomi uzmanıyım diyorsan senin ben ekonomi bilgini seveyim..