bugün

evlenilecek kişide aranan kriterler

Saygı, sevgi, ten ve fikir uyumu falan filan. Bunlara okey. Herkese hayırlısı nasip olsun. Ama buna ek olarak benim bir kriterim oluştu. Ben bir ortancayım ve ortanca biri olması gerçekten önemli gibi gelmeye başladı.
Ortanca iseniz ve büyüğünüzle küçüğünüz farklı cinsiyetlerden ise ve hatta buna ek olarak siz büyüğünüzle aynı cinsiyette iseniz zannedersem beni anlayabilirsiniz. Aile için tabii olarak önemlisiniz fakat ailenin geçtiği tüm süreçler boyunca çok da önem derecenizin ve ailedeki kişilerin size sabır derecelerinin çok yüksek olmadığını bilirsiniz. Yani böyle aşırı zekilik ne bileyim sporda sanatta üstün başarı yoksa, hırslı değilseniz; aileniz tarafından "ya buda böyle işte ne yapalım" modunda bir tavıra maruz kalırsınız. Ek olarak bu özellikler diğer kardeşlarde varsa zaten... Neyse. Yani bazı ilişki deneyimlerim ki çoğunlukla en büyük ve zaman zaman en küçük çocuklar denk geldi ve bunlardan şu şekilde tecrübeler edindim. Küçük çocukların ekseriyetinde farklı şekillerde şımarıklık, ben merkezcilik, kıskançlık, sorumsuzluk, haddi çok kolay aşabilme vb. durumları gözlemledim. Ve bu haddi çok kolay aşabilme durumu kırmızı çizgim. Böylelerine sabredemiyorum. iki kardeş, üç kardeş, dört kardeş farketmeksizin hep büyükler denk geldi şansıma. Onlar ile daha iyi anlaşılıyorum bu net. Ancak onların umursamazlığı, çok bilmişlikleri, duygusuzlukları beni yoruyor. Bununla berebar sorumluluk duyguları geliştiği için daha sağlıklı bir ilişki de yürüyor ama bir süre sonra bu ilişki tarafların birbirine sabretmesine dönüyor gibi oluyor. Gelgelelim sonuca; hem cinslerimden ortanca tanıdıklarım olmakla berebar karşı cinsten böyle bir arkadaşlık ya da ilişkim hiç olmadı. Bu yüzden böyle bir kriter de ister istemez oluştu bende. Bunlara ek olarak burç uyumu, benzer hobiler, maddi manevi denklik de hoş olur tabi. SAYGILARIMLA *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar