bugün

1 ocak 2009 ankara doğal gaz faciası

biraz önce star haberde izlediğim terbiyesiz gazetecinin muhtamelen gözlerden kaçtığı olaydır. basın ahlekı etik haber alma hepsi tırı vırı olur bu durumda... bilgi verirsin ama evladının pisipisi ne gittiğini öğrenen aileyle konuşurken onlara yaklaşırken 2 değil 102 kere düşünmmen gerekir.

efendim terbiyeden değil insanlıktan dahi nasibini almamış bu gazeteci elinde ses kaydedicisiyle çocuğunu kaybettiğini öğrenen bir annenin (ki o gazeteci annesi hakkındaki yorumları siz yaparsınız) burnuna ses kaydedicisini sokup dünyanın en önemli haberi haber yapan sorusunu soruyor... " Adı neydi?" vay beeee ulan kimliği belli olanların adı beli zaten polisten malumatı alıcaksın ki orada o kadının hangisinin annesi olduğunu öğrenmen neyine yarayacak onuda bilmiyorum...

şimdi eğer basın yayın sektöründe çalışanlardan "efendim bu haber almadır insanlar merak eder" temalı konuşma yapan arkadaş varsa ben kendisini dövmek istiyorum...çünkü sopalık...yani bu bilgiyi 1 saat sonra alsa n'olur almasa n'olur??
bir ikincisi kadının başında daha metanetli görünen 3 kişi varken gidip ses kaydedicisini bağıra bağıra ağlayan bir anneye tutmakta ne derece bilgi alma niyeti vardır? buda tartışılır....