bugün

ankara çankaya da 7 üniversite öğrencisinin hermetik kombi nin normal bacaya bağlanması ve akabinde parçalanan borudan sızan gazdan zehirlenerek ölmesidir.
yılbaşının ertesi günü 7 aileye hayatlarının en büyük acısını yaşatan talihsizliktir.
ciddi anlamda çok üzen olaydır, 2009 da insan hayatının türkiye de hala ne kadar ucuz olduğunu gösteren olaydır ayrıca.
yeni yılın ilk gününde yüreklere düşen acıdır.

hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin, ailelerine de sabırlar ihsan eylesin.
doğalgaz bacasının tıkanması nedeniyle 7 öğrencinin hayatını kaybettiği faciadır. soruşturma halen sürmektedir.
yeni yılın ilk gününde insanın canını çok ama çok yakan olaydır.
ancak, beyniyle düşündükleri şüpheli kimi insan-ımsılar tarafından yapılan abuk subuk yorumlar, bu yoruları yapanları bulup kafa göz dalma hatta kafa göz bırakmama isteği yaratmaktadır insanda *
buyrun bu da linki;
http://www.internethaber.com/...)
yurek burkan acı olaydır.olenlerin yakınlarına bassaglıgı diliyoruz.*
(#4450052) ölmelerinin tek sebebi hristiyan kutlaması olan kırismıs ı 5 kız 5 erkekle kutlayan insanlarmış diye yorumlar yapıldığında insanı insanlıktan soğutan olaydır. (bkz: iğrençsiniz ulan ipneler)
(bkz: dakika 1 gol 1)

olmadı be 2009.
"yeni yıl yeni umutlar" lafının içinin bomboş olduğunu, geçer her günün bir öncekinin aynı olduğunu, takvimde değişen 9'un 8'den hiç bir şekilde farklı olmayacağını kanıtlayan olaydır. gencecik insanların ölmesiyle açılan 2009'a hoşgeldin diyorum.
acı kayıplarımızdandır. mekanları cennet olsun dileklerimi ilettiğim gençlerimizin faciasıdır.
haberlerde tekrar tekrar izlenirken insanın gözlerinden yaşlar gelmesine neden olan acı olay. sadece 18 yaşındaydılar.

edit: "kızlı erkekli ne işleri vardı", "alkoldendir" şeklinde düşünenlere küfürlerin en ağırını ediyorum.
bilkent üniversitesi dahilindeki webmail'ime gelen bir e-mail ile akşam akşam içimi fena yapmış kaza; haberlerden değil de okul tarafından gönderilen bir e-mail ile öğrenmek daha da bir enteresan oluyor... hayatını kaybeden arkadaşların tamamı ingilizce hazırlık öğrencisidir. (bkz: paste edeyim de tam olsun)

--spoiler--
Sevgili Ogrencilerimiz
Turan Ozgur Attila (Hukuk Fakültesi - Haz) Büsra Bek (Iç Mimari ve Çevre Tasarimi -
Haz) Elif Koyuncuoglu (Siyaset Bilimi - Haz) Ceren Okkali) (Uluslararasi Iliskiler -
Haz) Erol Can Ozdokumaci (Turizm ve Otelcilik - Haz) Oguzhan Tozburun (Kimya - Haz)
Tarik Sükrü Yilmaz (Ticaret ve Yönetim - Haz)i yeni yila girdigimiz gece elim bir
kazada kaybettik. Ailelerine, arkadaslarina ve tüm Bilkent topluluguna bassagligi
dileriz.

Bilkent has lost
Turan Ozgur Attila (Law - Prep) Büsra Bek (LAED- Prep) Elif Koyuncuoglu (POLS -
Prep) Ceren Okkali) (IR - Prep) Erol Can Ozdokumaci (THS- Prep) Oguzhan Tozburun
(CHEM - Prep) Tarik Sükrü Yilmaz (CAD - Prep)
in a tragic event on new year's day. We extend our condolences to their families,
friends and entire Bilkent community.
--spoiler--
allah ailesine ve yakınlarına sabır versin demek istediğim gençlerdir. az önce haberlerde ölen gencin annesi 'ben sana gitme dedim kızım, gitme, gitme!' diye yakınmaktaydı. ama ne yazık ki ecel işte, ne zaman, nerede geleceği hiç belli olmuyor.
insanların sahteciliği ne kadar sevdiğini gösteren olaydır. üzüldüm evet ben de. fakat nedir bu çok canım yandılar, yazık oldular? bu kadar üzülmediğinizi siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. hırpalamayın kendinizi duygu yüklü göstermek için. o kadar üzüldüysen 3 gün uyuyamazsın. can yanması nedir sen bilir misin canım arkadaşım? hiç tanımadığın insanların ölmesi yakmaz canı. kimseyi kandırmaya hakkınız yok.
(bkz: 7 nokta 4 yetmedi mi)

lüzumlu edit: bu anlaşılmamış entry ironi içermektedir. bu zehirlenme olayını, verilen bakınızdaki gibi değerlendiren (allahın tokatı) çok sayıda insanlıktan nasibini almamış mahlukat mevcuttur. kimisi vakit gazetesi gibi bunu alenen yazar, kimisi sadece cemaat içinde kendi gibileri arasında dillendirir, kimisi sadece içinden düşünür.. zaten ben entryi girdiğimde daha vakitin şu haberini, 'kızlı erkekli alkol alıp yılbaşı kutlayan grup öldü', görmemiştim... entryi bir trivia soru ile bitiriyorum: abdullah gül'ün sabahları ilk okuduğu gazete hangisidir? a)le figaro b)the sun c)vakit
sevinçle hep beraber yeni yıla girmek için toplanan farklı bölümlerden hazırlık sınıfı arkadaşlarının sabah uyanamadığı facia'dır. aklıma hazırlık yıllarımı getirmiş empati kurmama sebep olmuş ailelerine başsağlığı dilediğim 7 gencin trajik sonu'dur.
biraz önce star haberde izlediğim terbiyesiz gazetecinin muhtamelen gözlerden kaçtığı olaydır. basın ahlekı etik haber alma hepsi tırı vırı olur bu durumda... bilgi verirsin ama evladının pisipisi ne gittiğini öğrenen aileyle konuşurken onlara yaklaşırken 2 değil 102 kere düşünmmen gerekir.

efendim terbiyeden değil insanlıktan dahi nasibini almamış bu gazeteci elinde ses kaydedicisiyle çocuğunu kaybettiğini öğrenen bir annenin (ki o gazeteci annesi hakkındaki yorumları siz yaparsınız) burnuna ses kaydedicisini sokup dünyanın en önemli haberi haber yapan sorusunu soruyor... " Adı neydi?" vay beeee ulan kimliği belli olanların adı beli zaten polisten malumatı alıcaksın ki orada o kadının hangisinin annesi olduğunu öğrenmen neyine yarayacak onuda bilmiyorum...

şimdi eğer basın yayın sektöründe çalışanlardan "efendim bu haber almadır insanlar merak eder" temalı konuşma yapan arkadaş varsa ben kendisini dövmek istiyorum...çünkü sopalık...yani bu bilgiyi 1 saat sonra alsa n'olur almasa n'olur??
bir ikincisi kadının başında daha metanetli görünen 3 kişi varken gidip ses kaydedicisini bağıra bağıra ağlayan bir anneye tutmakta ne derece bilgi alma niyeti vardır? buda tartışılır....
yakın olmasa da iki tanıdığımı kaybettiğim olaydır. ölümün insana ne kadar yakın olduğunu ve ne zaman nerede geleceğini asla kesitiremediğimiz gerçeğini bizlere bir kere daha hatırlatmıştır. *
Allah mekanlarını cennet etsin, yakınlarının başı sağolsun...
yeni yılın en acı olayıdır.
ayrıca ölünün arkasından konuşmak en büyük günahtır.
Allah yakınlarına sabırlar versin...
yılın ilk kötü olayıdır. *
Ölüme bile ibnelik karıştırabilen insanların üstüne saçma sapan yorumlar da ve saptamalar da bulunduğu, daha 18 yaşındaki gençlerin ölümü ile yeni yıla buruk girmeye neden olmuş olay.
yaklaşık 50 Liralık bir karbonmonoksit detektörü olsaydı engellenebilecek olaydır. gençlerin hayatı bu kadar ucuz mu? diye insan soruyor.

ve ne yazık ki insanları kazıklamaya çok iyi çalışan beyinler, onlara basit bir detektör hediye edip hayatlarını kurtarmaya çalışmıyor.

(bkz: yazıklar olsun)
her ailenin içini yakan hadise.

milletçe nasıl da kötü olduk değil mi? analar ellerini ağızlarına koyup izledi, babalar çık çıkladı durdu. çocukları geldi aklına yani sen, ben geldik. ''bir daha nah gönderirim kızımı, oğlumu yalnız başına'' dediler içlerinden. haklılar da. kim ister ki 7 öğrencinin annesi babası yerinde olmayı. evlat acısı lan bu, boru mu? televizyonda ablalarının, abilerinin, annelerinin çıldırışlarını görünce bir hal olduk. nasıl bir hayrkırmadır o, gitme diye? nasıl...

olmuştur herkese. ''hanım yarın baktıralım şu borulara. allah korusun vs..'' tarzı diyaloglar. anca birileri gidince hayatlar kıymete biniyor çünkü.

of allah'ım of... kimseye yaşatmasın böyle acıyı. anne ve babalarına sabır ihsan eylesin yüce rabb.
zor, çok zor...
Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur

M.Kemal ATATÜRK