bugün

türkler moğolistandan gelen göçebelerdir

"..... 80 iq la çözemedim
hadi kürtler irandan geldiler
farsça konuşuyorlar
ya siz yüceler niye farsça konuştu
gelirken farsça dersimi aldiniz...."

Bana verilen cevap bu.. Bu kürdoyu donuzlamıştım. iyi de etmişim. Serbestadamın feyki olduğunu çok iyi biliyorum. Bak kürdo, siz farsça konuşmuyorsunuz. Farsça, arapça, ermenice ve türkçe karışımı bir dil konuşuyorsunuz. Farsçada eril-dişil ayrımı yoktur fakat sizin dilinizde var. Farsça dersi aldım ben üniversitede. Biz farsça falan da konuşmadık. Farsçayı bilen türk şairler, farsça divan yazmışlardır. Osmanlı zamanında, anadoludaki türkler, eski anadolu türkçesiyle konuşurdu. En basitinden, yunus emre'nin şiirlerine bak. Osmanlı türkçesi de, eski anadolu türkçesi, arapça ve farsça karışım yapay bir dildir. Yani halk bu dili kullanmıyordu. Sarayın ve yüksek zümrenin kullandığı bir yazı dilidir osmanlı türkçesi. "yazı dili" diyorum. Saraydakiler de türkçe konuşuyordu.. iran'dan geldiniz. Şunu bir kabul edin artık. Zagros dağlarında yaşıyordunuz. Yavuz sultan selim getirdi sizi bu topraklara alevi türklere tampon olun diye.. iran'dan gelmenize inanmaman hiç önemli değil, tarihi gerçek bunlar. Sen tarihi gerçekleri, uydurma tarihi propagandalarla değiştiremezsin. Bizans kaynaklarında bile adınız geçmiyor. Çünkü anadoluda değildiniz. Sizi bu topraklara türkler getirdi. Türkler olmasaydı, bizans sizi nah sokardı bu topraklara. Malazgirt'te savaşmanız da tamamiyle palavra. Uzun lafı kısası, siz kafanızda bir hayal oluşturuyorsunuz ve buna inanmakta ısrar ediyorsunuz. 80 iq meselesine gelince, bu cevapla zaten beni yanıltmamış oldun..