bugün

acemisinden izmir notları

karataş lisesi diye bi lise gördüm. sanırım göztepe civarlarında. denize sıfır. kabataş lisesinin imitasyonu gibi lan.

misal, konak'tan havaalanına gitmek istedin. (ben istedim ordan bu örneği veriyorum) önünde 3 seçeneğin var:

1: bende para zibil. biner taksiye giderim, diyorsan 35 ytl civarı tutuyor taksi.
2: bende para zibil olmasa da var işte biraz, diyorsan swissotele doğru yardırmaya başla. otelin yanından (hangi yani diye sorma bilader) havaş otobüsleri kalkıyor. sanırım 10 ytl.
3: para yok bende hacı. en ucuz nasıl giderim diye sorarsan, yine koş swissotel'in yanına. kentkartın varsa 2,30 ytl. yoksa şoförkart devreye girer ve ücret 4 ytl olur. şoförkartın çalışma sistemi de şöyle: şoföre 4 ytl verdin. o da kendi kartını cihaza okuttu. kartından 2,30 ytl düştü. geriye kalan 1,70 nerde diye sorma!

aga şimdi, çok çok yazmak isterim ama yağmur göz açtırmıyor lan! vıcık vıcık geziyorum sabahtan beri. bir de, bi şehir ne kadar güzel olursa olsun, yalnızken gözün görmüyor hiçbir şey. yalnızsan, şehir ancak senin için kadar güzelleşebiliyor. sen karanlıksan, şehir de karanlık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar