bugün

yaşanmış öğretmen şiddetleri

Sanırım ilkokul 6. Sınıfta olması lazımdı, sosyal bilgiler dersine giren erkek bir hoca vardı, okula yeni gelmişti. Derste kendi aramızda konuşuyoruz diye 4-5 tane öğrenciyi (ben de varım) tahtaya kaldırdı. Ne ceza vereceğini kavrayamadık tabi her birimizi bir kaloliferin başına koydu, bana kololifer kalmadı, kara tahtanın hemen yanından geçen kaloliferin borusuna çağırdı. Ellerini yukarıya daya ve sım sıkı kavra onu, yoksa seni döverim dedi. Ben de biraz mırın kırın etsem de kabul etmek zorunda kalmıştım. (ne mallık ama) yüzüm tahtaya dönük, ellerim yukarıda boruyu tutmuş, boru sım sıcak el değmiyor.

Yaklaşık 15-20 dakika kaldım öyle. Arada elimi çekiyorum hoca uyarıyor koy ellerini diye. Tabi hayatımda ilk defa böyle bir ceza alıyorum sırf arkadaşımla derste sessizce konuştum diye. Ellerim yanıyor, bir yandan o yüzden ağlıyorum, bir yandan küçük düşürüldüğüme ağlıyorum, sanki hırsızlık yapmış gibi muamele gördüm. Sonra tamam git elini yüzünü yıka dedi, ben giderken küfür ediyorum hoca sallamıyor. Tuvalete bir arkadaşımla gitmiştim o benim elimi musluğa dayamıştı, sakinleştirmişti falan. Aradan 1-2 hafta geçti hoca ortadan kayboldu, hatırladığım kadarıyla tahini çıkmıştı. Bir hakkım var mı bilmiyorum ama varsa haram zıkkım olsun gebersin ipnenin evladı. Hayatımda nefret ettiğim ilk ve tek hoca oydu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar