baris hemen simdi

 1. 565.
  fortune - (2015 haberi)
  Kraliyet ailesi ingiltere’ye 50 milyar euro getirdi
  Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın ikinci çocukları Prenses Charlotte sayesinde dört ayda ülkenin kasasına 4,36 milyar euro girdi.


  ingiltere’de kraliyet ailesine devletten ayrılan bütçe zaman zaman tartışma konusu olsa da, rakamlar aslında hanedanlığın bütçeye ciddi bir katkısı olduğunu ortaya koyuyor.

  “Le Figaro” gazetesinde yer alan habere göre, Brand Finance’ın yaptığı bir araştırma, Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın ikinci çocukları Prenses Charlotte sayesinde yalnızca**** dört ayda ülkenin kasasına 4,36 milyar euro’nun ***** üzerinde bir para girdiğini (yaklaşık 3 milyar paund) ortaya koydu.

  Prens George’un kız kardeşi Charlotte’un özellikle hareketlendirdiği sektör, moda ekonomisi. Bebek Charlotte’un ilk defa kamuoyuna tanıtıldığında üzerine giydirilen dantel şal, diğer ebeveynlerin de iştahını kabarttı. Bu kıyafetin tasarımcısı olan GH Hurt & Son, kıyafetin medyada geniş yer bulması sayesinde, tüm dünyada siparişlerinin arttığını söylüyor. Küçük prensesin vaftiz töreni sırasında oturtulduğu vintage bebek arabası da büyük ilgi gören ürünler arasında. Nitekim eski bebek arabalarını onaran Prams With Pizazz, Facebook üzerinden mesaj, e-posta ve telefon yağmuruna tutulduklarını belirtiyor.

  Öte yandan, Charlotte’un annesi Kate Middleton da başlı başına bir markaya dönüşmüş durumda. Nitekim yine Brand Finance’ın verilerine göre, Kate Middleton “markası” ocak ayından beri ekonomiye, yine moda endüstrisi sayesinde 6,5 milyar euro’nun üzerinde (4,7 milyar paund kadar) bir katkıda bulundu. Bu arada, küçük prens George’u da unutmamak gerekiyor. Onun da yine aynı gerekçelerle ekonomiye katkısı 3 milyar euro (2 milyar paundun üzeri) olarak hesaplandı.

  Brand Finance’ın tahminine göre, ingiltere kraliyet ailesinin bu yıl ((2015 yılı(bn.))*** ekonomiye toplam katkısı 50 milyar euro (yaklaşık 36 milyar paund) civarında. Buna ayrıca Kate, Charlotte ve George üçlüsünün turizmde yarattığı 35 milyar euro civarındaki geliri de eklemek gerekiyor. ingiliz kraliyet ailesinin yıllık harcamaları ise 10 milyar euro civarında.

  Bu veriler doğrultusunda, Brand Finance’ın da dikkat çektiği gibi, “Kraliyet Markası” hiç de azımsanmayacak bir değere sahip. ( türkiye-fortune

  ***

  fortune dergisi.

  1930 yılından bugüne kadar yayın hayatını sürdüren dünyanın en prestijli ekonomi dergisi Fortune, markası Fortune Türkiye ile iş dünyasına yepyeni bir bakış açısı sunuyor ..(alıntı)

  *
  Fortuneturkey.com, 2007 yılında Türkiye’de yayınlanmaya başlayan Fortune Türkiye dergisinin internet sitesi. Dünyada 120 ülkede 5 milyonun üzerinde bir okur kitlesine sahip olan Fortune, dünyanın en çok danışılan, en çok alıntı yapılan ve en çok ödül alan iş dünyası dergisi. Fortune, yayınladığı haberlerin doğruluğu, derinliği, analitik yönlerinin öne çıkışıyla tüm dünyada iş, finans ve teknoloji dünyası için bir referans olarak kabul ediliyor. (alıntı)

  *
  Fortune Türkiye dergisi Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından yayınlanıyor. Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2017 yılı ortalarında Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. ile Uzak Doğu’nun en büyük medya grubu olan Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin ortaklığıyla kuruldu. Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. bünyesinde Fortune Türkiye’nin yanısıra InStyle Türkiye, InStyle Home ile bazı dijital haber portalları ve sektör dergileri yayınlanıyor. (alıntı)

  ***

  bu konuda sözlüğe yazdığım bir kaç entry daha var ,entri sayısı konusunda öyle sanıyorum .yıl konusu ise 2018'e kadar yazdım 2019 konusunda tereddütteyim aklımda tutacağım bir şey değil okuyan okur sonrası gelir .
  yani şimdi yazdığım bir şey değil konuya vakıfım ..
  her zamanki gibi. zannedersem eski yazımı internet- kopya çeviri yaparak vermiştim direk link değil.

  https://youtu.be/s9efSm2dx0Y

  https://www.forbes.com/si...-88-billion/#31bee7b6629c
  1 -3 ... baris hemen simdi