bugün

modus kerler

bir sözlük yazarı altı-üstü hepi topu bu. fazlası değil.
lakin bazı şeyleri açıklamak izah etmek farz oldu. 1.si arkadaşlar biz o manifestoyu yazdık, ben yayınladım. çünkü öyle uygun gördük, o şekilde yayınladık. bu benim şahsi bir kararım değildi. diğer yetkili arkadaşlarla birlikte karar aldık.

o süreçte birçok yetkili arkadaşım yetkilerini bıraktı. bu da şahsi kararlardı. yetkililik çok umursadığım bir şey değil açıkçası. bugün yetkimi alsalar neden aldınız diye sormam. yani yetkili kalayım diye bir derdim hiç yok. olmadı.

sanılanın aksine biz ciddi mücadele verdik bir şeyler olsun, bir şeyler düzelsin diye ama olmadı. maalesef. "bir sürü yetkili yetki bıraktı ama modus kerler bırakmadı", "ortalığı karıştırdı kendisi köşeye çekildi" demek cidden basit. cidden çok basit. o yetki bırakan arkadaşların ya da -haksızca- yetkisi alınan arkadaşların her biri ama her biri istisnasız ciddi anlamda hiçbir karşılık beklemeden sözlük için emek harcıyorlardı. tek tek nicklerini yazmayacağım

amma ve lakin şu an bu noktadayız, hepimiz. söyleyeceğim başkaca bir şey de yok.

derinim ama devlet değilim. isteyen her hangi bir moderatör şu an itibari ile hesabımı silebilir sıfır sıkıntı.