bugün

sözlük yazarlarının itirafları

bugün evime mahkeme bildirge zımbırtısı gelmiş.. galiba davalığım.

hayatımın son döneminde belirlediğim standartlarım var. diğer bir deyişle yaşadığım aptallıklardan ötürü delirip, çıldırmamak için önlem aldım denebilir. eğer bir olay, kişi, yiyecek ya da bir hizmet benim koyduğum standartları karşılamıyor ve ben bunun yüzünden sinirlenip strese giriyorsam daha iyisini elde etmek için tamamen kesip atıyorum.

2 ay önce bir internet bağlattım eve. aylık 139 liraya. 10 megabit imiş. delicesine hızlıymış..
geçen haftalarda 3 gün izin almıştım. eve abur cubur stoğumu çakıp ps4, pc, netflix vs bütün gün oynayıp, izleyecektim kendimce. ilk gün çok sıkıntı yaşamasam da ikinci gün neredeyse hiçbir şey yapamayıp bulutlu yağmurlu günde sinirimden denize attım kendimi. üçüncü gün de aynı seyredince telefon açtım. abi dedim, ne internetime bağlanan ps4 ile bir şey izleyebiliyorum (netflix), ne bilgisayarımdan online oyun oynayabiliyorum (cs go ortalama 420 ping) bana yardım edin dedim. adam kem küm edip, kanıtın var mı sorusunu sorunca bekle dedim. ayrıntılı internet bağlantı hızı geçmişimi çıkarıp yanına gittim. modem 24 saatte 19 kez internetten tamamen kopup ortalama 2-3 dakikada bağlanmış. ee diyor, burası kıbrıs.. altyapı zayıf. gözlerimden ateş fışkırdı amk. o zaman ne sikime yazdınız 10 megabiti dedim? madem altyapın yok ben niye aylık 140 lira ödüyorum? ben bu internete eşek gibi çalışıp ödüyorsam hizmetimi isterim, ben yemek yemek isteyen müşteriye ızgaram yok köfteyi pişiremem çiğ yolluyorum diyor muyum dedim? iptal et dedim. taahhütün var diyor. sikerim taahhütü iptal et dedim çıktım geldim. 4 gün sonra çıtı pıtı bi kız deep bey bu ay faturanıza 56 lira yansıyacak ödemenizi önemle rici idiris deyip kapattı telefonu. ulan dakikada 4 mb internet akışına ihtiyaç duyan cs go yu bile oynayamıyorum. arkadaşıma gidip bilgisayarı indirmeye bırakıp bikaç gün sonra gidip alıp izleyeceğimi izleyip oynayacağımı oynuyorum.
tamah etmeyin. karşılığını alamadığınız hiçbir şeye susmayın, boyun eğmeyin. varsın olmasın.

bakalım mahkemede neler olacak.