bugün

iş çok gençler beğenmiyor

Artık o devir de bitti. Şimdi iş verenler ne bahane edecek göreceğiz.. Arçelik üretim elemanı olarak başvuruyorum. iş yok. Bizim de hayatta kalmamız için bir şeyler yapmak lazım. Bana diyorlar ki meslek çıkışlı olmanız gerekir. Üniversite Okumuşum daha ne istiyorsun. Onlar da şu kafadalar üniversite okuyan bu işi beğenmez gider diye.. anlatamıyoruz ki hiçbir yerde iş yok biz de oraya kaldık zaten nereye gideceğiz.. Sistem özel sektörde çalışmamıza karşı. Bence kimse üniversite okumasın bu ülkeye ara elemanlar lazım. Herkes üniversiteli ama iş yok. Atanamayan öğretmenler, iş bulamayan mühendisler, sürünen mimarlar.. şimdi bana gelmiş bu saçma sapan cümleyi söylüyor. papağan gibi söylemeyi kesin. Kamu da sınav özel sektörde lise mezunu... Üniversite okuyacak olanlara sesleniyorum gidin yurtdışında okuyun. Okuduğunuz yerde iş bulursunuz iyi para kazanırsınız Türkiye'nin hali vahim. Ee tabi bunun başka bir tarafı da var. Kendi insanına bakmayan ülke haline geldik. sen ilk önce gençlerine bak sonra diğerleri istihdam et. Biz onları kaderlerine mahkum mu bırak diyoruz? Ahh ahh artık bu devir de torpil bile diskalifiye.. bence bu başlık iş verenlerin bir tarafları ayrı oynuyor olması gerekiyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar