bugün

yıldırım ve imamoğlu programı size ne kazandırdı

bana fikirler edindirdi diyelim haydi de; halka hiçbir şey vermedi. oy oranlarında değişme sağlamaz bence.

neden?

türk halkı şiddeti, kavgayı sever. bunu görmek için oturdular tv karşısına. bi tık hayal kırıklığı oldu.

bir kesim imamoğlu yıldırım'ı ezecek umuduyla izleyen kesim , diğer kesim yıldırım'ın yenileceğini bilerek, dik dur eğilme modunda izleyen kesim vardı.

sonuç mu?

fıs. iki kesimde tatmin olmadı.

imamoğlu bu argümanlarla ezer miydi? düpedüz ederdi hemde. yolsuzluklar, cemaatlerdeki paralar, cemaatlerdeki çocuk tacizleri, kadın+çocuk cinayetleri ve tacizleri, ve bu taciz+cinayetten sonra serbest bırakılanlar, memur maaşıyla yapılamayacak mal varlığı, ibb' deki fazla araç israfları, terörist yakıştırmaları, feto yüklenmeleri... daha bir sürü var aslında yüklenilecek konu.

imamoğlu bazılarına yüzde 10 değindi, çoğuna değinmedi bile. bir ihtimal de ''ben zaten bu hoşgörü politikamdan kazanacağım.'' cümlesiyle başladığı için, o tarzdan gitmeyi istedi belki.

hatta bence ince' nin düştüğü hataya düştü imamoğlu.o da; sadece belirli bir zümrenin anlayabileceği dille konuşmak. arkadaşlar kabullenelim, fraksiyon, fundamental, parametre, abandone etmek...

bu vb kelimeleri bilmeyen topluma bu kelimeleri kullanırsan anlaşılmazsın.

işte kullanacağın kelimeler;

minval, beka, satılmış, istihdam vb...

sanırım anlaşılabildim.