bugün

kadınların ben kendim için süsleniyorum yalanı

kadınlarda biz erkeklerde olmayan bir "bakımlı olmak" hastalığı var. kadınların yalnız yaşarken evleri, hiçbi zaman yalnız yaşayan bir erkeğin evi kadar düzensiz olmaz. mutfaklarında dağ gibi bulaşık birikmez, düzenli olarak alışverişe gidilir, düzenli olarak da yemek pişirilir.

biz erkekler asla bu kadar düzeli diilizdir. mesela ben bizim buradaki heriflere çatkapı gidemem, diyolar ki önceden ara ki sen gelmeden evi temizliyiim...yani onlar da aynı benim gibi.

ama bir kadının evine her zaman çatkapı gidebilirsin, büyük ihtimalle hiçbi yerde toz yoktur, hiçbi yerde boş bira şişesi, bi köşeye atılmış sigara paketi yoktur...

bu durum "ev içi süslenmesidir"...bana bir erkek, benim evimde hiç bulaşık birikmez demedi...hatta bi kere bi arkadaşa gitmeye karar verdik, bişeyler pişirelim gel alışveriş yapalım dedim, ya boşver şimdi, onun için evde 1 saat bulaşık yıkamamız lazım, dedi. evde temiz tabak yokmuş.... hah hah hah...

kıssadan hisse "süslenmek" dışarsı için süslenmek, mutlaka kendileriyle ilintili birşeydir...erkekler için diildir yani. o süslenmekle kalmaz, temiz olmak, ütülü kıyafetler giymek, mesela uzun saçlı kadınlar saçlarını hep derli toplu tutarlar...bi de uzun saçlı erkeklere bak, kafayı gözü dağıtmış olarak gezerler.

kadınlar bizden farklı bir işleyişe sahip yaratıklardır, biz onu anlayamayız...

sen hiç ütüsüz pantolonla sokağa çıkan kadın gördün mü?...ben valla hiç görmedim..."süslenme" taaa oralardan başlar. ayakkabıları boyalıdır, saçları yapılıdır, çorapları kaçık diildir...

bekar erkeklerle, bekar kadınları karşılaştır, neden bahsettiğimi anlarsın.