bugün

çocuğu dinden ve dindarlardan uzak tutmak

gene dinsizler din deyince islâmi seçmiş. şimdi kardeşim haci hoca soyle boyle diye abuk-sabuk konuşanlar şunu iyi bilsinler ki insan hata eder. ama islam mükemmeldir. kötü dindarlari görünce dinden soguyorsun da, kötü zenginleri gorunce niye paradan sogumuyosun? insansan hakkaniyetliysen, bu zenginler soyle böyle ben parayi sevmiyorum da diyeceksin o zaman. ha dersin ki benim derdim üzüm yemek değil bagciyi dövmek. o zaman sonuçlarına katlanirsin. o cocuk ahirette yakandan tutacak ve benim dinsizligime sebep anam babam oldu diye senden davaci olacak. gerçi ahiret inancı olmayan adamlara anlattığımız şeye bak. sen ölünce komple azot olacaktin unuttum pardon.senin beynine iyi gelen cevizin beyin seklinde yaratilmasida ceviz agacinin ve topragin yetenegiydi. anlamakta zorlaniyorum kusura bakmayin. yani bi kardan adamin bile yapani varken senin vücudundaki milyarlarca atom kendiliginden oldu. kulaklik kablosuna bile hakim degilken senin butun damar sistemin karışmadan çalışıyor. insan, evcil hayvanina bile sahip cikarken seni bu mukemmellikde yaratan c.c.
basi boş bırakacağını iddia ediyorsun. cocugunu dinden uzak yetistireceksin öyle mi? paşa gönlün bilir bilader. küfürde ısrar ediyorum diyosan. sonucu seni bağlar. zarara rizasiyla girene merhamet olunmaz. ha ben günahsız yavruna üzüldüm ateşe odun yetistirmek bu olsa gerek.