bugün

kızlar uyumuş artık entelektüelleşebiliriz baylar

Kızlar yatmış, çoluk çocuk telaşı yok, troller yatmış sözlük kütüphane ile huzurevi arasında bir yer konumunda.
Kafa dinleme mekânı.
Şimdi düşünebilir ve bizim bir taş ile aramızda ne fark var diye kafa yorabiliriz.
Öyle ya, havaya atılan bir taş yerçekimi gereği yere düşer.
Eğer bu taş düşünürse (doğası gereği kendi iradesi ile olduğuna da hükmedebilir) bu benim özgün iradem mi yoksa kader diye veya olması gereken şey olur diye vb yaklaşımla bir din veya felsefe düşünce mi geliştirir?
Taşın bu düşüncesinin kaynağı yere düşmek mi, düşünebilmesi mi?
Düşünce ve sonunda gelişen inanç...
Seks (kızlar uyuduğuna göre) olduğu için mi aşk var? Aşk olduğu için mi seks var? ikisi de ayrı şey ise nasıl bir arada oluyor? Bir birini tamamlayan bir şey ise hangisi hangisini var etti veya yansıması.
Din (troller uyuduğuna göre) ölüm olduğu için mi var, ölüm var diye mi din var? Öyle ya, düşen bir uçak da ateist bulmamız zor olacağını varsayarak bu sonuç üzerine de düşünüyorum.
Düşünüyorum, çünkü; düşünce eylemin basit halidir.
Din de düşünce olamaz, birini öldürmeyi düşünüp vazgeçmek, birine tecavüz etmeyi düşünüp vazgeçmek ile bu düşünceleri eyleme geçirmek arasında ki fark cennet ile cehennem olduğuna göre din bir düşünce inanç değil eylem davranış biçimidir.
Sınav da okudun mu diye soran öğrenciye okudum cevabını alan öğretmen sana 10 puan vermez.
Okuduğun konuda sorulan doğru cevaba puan verir.
Birini sevdiğiniz değer verdiğiniz söylem ile değil, eylem ile belli olur.
Kısacası; yaşam pratik olduğuna göre...
Ooof ya...
Uyandırın kızları çocukları trolleri başım ağrıdı.