bugün

allah ın evreni 6 günde yaratması

kimisinin birbirini tutmayan 50.000 yıl, bin yıl gibi birşeylerle izah etmeye çalıştığı saçmalıktır.

a matematik özürlü evladım, 6'yı ister 50.000 yılla, ister bin yılla çarp, durumu yine kurtarmıyor.

ha tabi o zaman "efendim bunlar çokluğu gösteren sayılardır. olduğu gibi şey etmeyip, sembolik şey etmek lazım" diyecekler. yahu allah illa sayı vermek zorunda mıydı? diyelim ki verdi, neden gerçek sayıları vermek yerine "sembolik" sayılar verdi? üstelik bu sayıların "sembolik" olduğunu neye dayanarak iddia edersin?

kimisi de 6 gün derken 6 aşamanın kastedildiğini söyleyecektir. yahu arapça gibi zengin bir dilde "aşama" sözcüğünün karşılığı yok muydu da "yevm - gün" sözcüğünü kullanmış? üstelik "aşama" iddianı neye dayanarak ortaya atarsın?

bunların "cevab"larını bildiğim için şimdiden "cevab"larına cevap vereyim de saçmalama zahmetine girmesinler diye bunları yazdım ama fayda etmeyecek. göreceksiniz, sanki ben bu "cevab"lara cevap vermemişim gibi, itirazlarımı dikkate almadan, aynen bunları yazacaklar.

ciğerini bilirim bunların ciğerini...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar