bugün

bilgisayar acikken kitap okumaya calismak

eylemlerin en beyhudesi, en sinir bozanı, en faydasızıdır efenim.

geçen gün izlediğim asteriks olimpiyat oyunlarında filmindeki jül sezar betimlemesine öyle hayran oldum ki dedim gideyim okul kütüphanesinden kitap bakayım, güzel bişeyler varsa alayım. üşenmedim gittim aldım kitapları; biri shakespeare'in julius caesar'ı, diğeri julius caesar tarafından yazılıp türkçeye çevrilmiş gallia savaşı. buraya kadar güzel. azimli bir kitap okuyucusu profili çiziyorum; ancak işin aslı öyle değil. eve gediğimde mini kütüphanemde yarım bıraktığım 5 kitabın evlat acısı gibi koyan mazlum bakışları arasında kitabı odaya koydum. dedim pcyi de açayım hani sıkılınca msn falan takılırım biraz biraz. e bilgisayarı açmışken msni de açayım, kişisel iletiye de "kitap" yazayım da entellektüel bi adam imajı çizeyim. nerdeee. millet artık nasıl bi adam olarak tanıdıysa beni, kitap okumam olay oldu.

neyse konuya dönelim. müzik bile açmadım ki konsantrasyon bozulmasın diye, başladım okumaya. daha 3. sayfadayım; hoparlörlerden gelen bıdıt sesiyle irkildim. creative 4+1 ses sistemi bu boru değil. yerinden zıplatır adamı mazallah. neyse onun da reklamını yaptık. bir baktım ki kitapla işi gücü olmayan ne kadar adam var hepsi yazıyor "hahah kitap mı okuyorsun, ne okuyorsun, niçin okuyorsun". bu ahiret sorularından kendimi kurtardım, tekrar okumaya başladım ki telefonun mesaj sesiyle irkildim. canım napıyosun. halay çekiyorum! napim yani evdeyim arkadaş belki etek traşı yapıyorum 2 dk rahat bırakın yaw.mesaja hafif sert bi cevap atıp tekrar mesaj gelmesinin önüne geçtim. 10 dakikalık süre zarfında kimse rahatsız etmeyince "oh" dedim içimden "huzur budur". yaw niye eşeğin aklına karpuz kabuğu sokuyorsun. kaspersky'ın o iğrenç virüs bulma sesi tekrar konsantrasyonun içine etti. full system scan dedikten sonra tekrar abandım kitaba. msnden ileti geliyor, telefona mesaj, bi yandan kaspersky... dedim duymuyorum hiçbirini leanet olsun. 23. sayfaya geldiğimde artık sezar'ın laneti midir bilinmez * hoparlörlerden "dıtt" sesi geldi tekrar. ulan bu sefer ne oldu diye gidip bakınca windows güncelleştirme zımbırtısını gördüm. dedim bilişim çağıymış lanet olsun böyle çağa kitap bile okuyamıyoz arkadaş. evet bu da böyle bir anımdı. bu hikayeden çıkarılacak ders: bilgisayar kitap okuma alışkanlığını öldürür.