bugün

ayyash maghanda

sözlükte ikili diyaloglara girmekten pek hazetmesede insan olduğu için ara ara bunu yapan yazardır.

(bkz: #3362289)

yukarıdaki entrymde belirttiğim sebepten ve alkolü çok sevmemden mütevellit bu nicki seçtim. ancak üye olmaya çalıştığım birçok yerde "ayyaş maganda" nicki önceden alınmış olduğu için, ona en yakın olan "ayyash maghanda" nickini tercih etmek zorunda kaldım. yoksa kullandığım dilin ne kadar güzel bir dil olduğunun ve onu * "dejenere" etmenin ne kadar yanlış birşey olduğunun bende çok iyi bir şekilde farkındayım.

ayrıca eğitim öğretim hayatımın 2 yılını bir vakıf üniversitesi olan bahçeşehir üniversitesi'nde geçirdim. oradaki her türlü tipi ve ortamı çok iyi biliyorum. ancak her ne olursa olsun, birinin tanımadığı insanlar hakkında kaba şeyler söyleyip onların kalbini kırmaya hakkının olmadığını düşünüyorum. haklı dahi olsa tercihleri, davranışları hakkında insanları suçlayıp onlara hakaret etmenin yanlış bir davranış şekli olduğuna inanıyorum. tercih yine kişiye kalmış isteyen istediği şekilde davranmakta serbest, ben sadece eleştirebilirim.
güncel Önemli Başlıklar