bugün

istanbul üniversitesi hadımköy

2018 in 2.dönemi ile eski Fatih Üniversitesi'nin kampüsüne geçilmiştir. istanbul Üniversitesi Avcılar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu pilot olmakla birlikte ileri tarihlerde başka bölümlerin de getirileceği söylenir. Fatih Üniversitesi zamanındayken Fethullah Gülen in okuluydu. Kapatıldıktan sonra 2 yıllık bi harabeden çevrilerek adam edilip eğitim verilebilecek bi hale getirildi. ilk giden tayfa olarak istanbulun çok dışında olduğu için antipatik yaklaştık. Hatta küfür ede ede gittik filan ama içini keşfedip laboratuvarlara gidince değdiğini anladım. Kesinlikle (eskiden) hiçbir masraftan kaçınılmamış. Biyoteknoloji, genetik, kimya, elektrik elektronik, bilgisayar gibi alanlardan tam donatılmış birden çok laboratuvar bulunmakta. Kampüsün içinde farklı binalar olarak kız ve erkek yurdu bulunmakta. Şu anki yurt fiyatı 300. 600 depozito zarar verilirse diye. Eşyalara zarar verilmemişse yurttan çıkıldığında 600 geri veriliyor. Ulaşımı çok uzun sürüyor şöyle bir özet geçeyim; 34BZ metrobüsüne binip Cumhuriyet Mahallesinde inilir. Üst geçidin altından (sağdan) 418 numaralı otobüse binilir ve Şehit Ömer Halisdemir durağında inilir. Üniversiteyi arkadaşlarla ayriyeten keşfe çıktığımızda en üst katlardaki dinlenme odasında Fethullah Gülen in yazdığı kitaplar vardı. Binalar genelde simetrik mimarisi ezberleniyor hemen. Kütüphanesi için Beyazıt kampüsündeki ingilizce eğitim veren hocaların elinde olmayan teknik kitaplar var deniliyor. Üniversite genelinde otomat yok, ikinci öğretimler bu konuda pek düşünülmemiş. Yemek saatleri de en geç 18:00 a kadar. Dışarıdaki bağımsız cafe çok pahalı. Sıcak çikolata 6 liraydı gerisini siz düşünün. Mevlana Meydanı geniş ferah, satranç oynamak zevkli.
Genel olarak şu anda halen yerleşme aşamasında fakat yakında bunun düzelmesini umuyoruz.