bugün

millet açken sokak köpeği beslemek

sokak köpeğini ya da başka bir hayvanı beslemelerinin nedeni güce ve bilinmezliğe olan bağlılıklarını ve yetersizliklerini unutmak istemek. bütünon kaosundan kaçarak varolabilen insan aynı zamanda bu varoluşta başka varoluşlar için her zaman bir tehlike barındırır. bilinçli olup olmaması önem arzetmemektedir. istemeden karıncayı öldürmeyen bir tane insan yoktur. ya da başka bir canlıyı. burada istemli olma konusunu insan kendi içinde bir azaptan kurtuluş yolu olarak tercih etmektedir. bu ileride ben hayvan eti yiyorum ama hayvanlara eziyet etmiyorum. bir amac uğruna onlara işkence etmeden hayatlarını sonlandırıyorum demeye gidecektir. frutaryen olunsa bile başka canlılar için potansiyel tehlike olunacaktır. çünkü eylemlerin sonuçları bilinememektedir ve buna göre davranılamamaktadır. kendi yaşamına değer verdiğini sansa da aslında zerre değer vermeyen toplumsallığın içinde erimiş gitmiş zihinler aşağı gördükleri varlıkları kollayarak içlerindeki o kısıtlanmışlıkları dışarı salmakta ve güçlü ve üstün varlıklar olduklarını kendilerine bir şekilde hissettirmeye çalışmaktadırlar.