yılbaşı tatili

aslında anlamı basit ama nedense bu coğrafyada pek bir yanlış anlaşılıyor.

çağdaş bireyler yaz ve kış tatillerini bilumum "resort" otellerde geçirirler örneğin. şimdi yılbaşı tatili programlama arifesindeyiz biliyorsunuz.

Biryerlerde bir "Wellness Park" varmış mesela, yaz-kış sizi bekliyormuş... Hayır, California'da değil, Türkiye'de.

Park deyince Gülhane Parkı sanmayınız, bu bir tesis. Bir "spa and resort" merkezi.

Akşam yemekleri piyano, keman ve flüt eşliğinde... isteyene zurna çalmıyorlar.

Bu parkta "Kids Entertainment Fun Club" da var, çocuklarınız için.

Onlar orada debelenirken siz de "aquagym" ve "pilates" takılabilirsiniz...

"Kitchen Hell"de yemek kursuna katılabilir (Hells' Kitchen'ın akrabası olsa gerek) ve Akdeniz salataları üzerine uzmanlık kazanabilirsiniz.

Ayrıca "paintball" ve "trekking" olanakları da var.

Öğlene doğru da "Garden Brunch"ta "barbecue" tabii. ("Mangal" demeyiniz, size de kıro derler.)

Bir de "circus" gösterisi düzenlemişler, bunun içinde "Spider Man" varmış, bir de "holihop", onu pek çakamadım.

Ertesi gün "barbecue lunch" yaptıktan sonra "Red Rock" grubunun gösterisini kaçırmayınız.

Devrisi gün de "Glue Wein" gecesi düzenlenmiş... Gitar eşliğinde sıcak şarap ve sucuk ekmek...

Sucuklu sucuklu geğirirken de "Hollywoood gecesinde" film oynatıyorlar.

Ama titreyip kendine dönmek isteyenler fasıl eşliğinde Beyoğlu gecelerine ve Oryantal Dilara'ya da yazılabilirler... Hoplayıp zıplamak serbest, Dilara'ya sulanmak yasaktır. para takarken meme ucuna makas atabilirsiniz.

Yeni kimliğimize en uygun eğlenceye tangoyla başlanır, göbek atarak bitirilir.

Bu bir yılbaşı programı efendim yanlış anlaşılmasın, otel yönetimi öyle söylüyor.

yılbaşında öyle pijama ile evde oturup çerez atıştırmayınız efendim, biraz çağdaş olunuz. kaptırınız kendinizi hayatın akışına.

Siz çağdaş uygarlık yolunun ucunda bulunan "Thermal Resort"a gidiniz.

Oylarınızı da kemal kılıçdaroğlu'na veriniz.

He deserves you...